Rzecznicy konsumentów na Targowisku Miejskim

Data: 21-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rzecznicy konsumentów na Targowisku Miejskim

6 sierpnia br. (sobota) na Targowisku Miejskim w Pile dyżurować będą powiatowi rzecznicy konsumentów z Piły, Złotowa i Czarnkowa. Będzie to już kolejny wspólny dyżur rzeczników z trzech powiatów. Odbywać się on będzie w ramach kampanii „Rzecznik poza urzędem”, zainicjowanej przez starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego.Kampania ma na celu przede wszystkim propagowanie praw konsumenckich i edukację społeczeństwa w tym zakresie, m.in. poprzez bezpośrednie spotkania z mieszkańcami.

- Z poradami konsumenckimi wychodzimy do mieszkańców, ponieważ zdajemy sobie sprawę, iż nie każdy może się do nas wybrać w godzinach pracy urzędu, a wiele problemów rodzi się już podczas dokonywania zakupów  – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Porad z zakresu praw konsumenta udzielać będą rzecznicy z Piły, Złotowa i Czarnkowa.

- Postanowiliśmy połączyć siły, bo problemy, z którymi zwracają się do nas konsumenci, są bardzo podobne, a jedynie znajomość prawa konsumenckiego daje możliwość podejmowania konkretnych działań – mówi Aleksandra Pęska-Świergosz, powiatowy rzecznik konsumentów w Pile.

Spotkanie z powiatowymi rzecznikami konsumentów odbędzie się na Targowisku Miejskim przy ul. Rynkowej 6 sierpnia (sobota), w godz. od 9.00 do 14.00.

Zapraszamy!

 

Zapisz się na newsletter