15.05 2024

Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek W dniach 8-15 maja 2024 r. odbędzie się XXI edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.  Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile z tej okazji zaprasza do udziału w grze terenowej Książka GO! Gra polega na szukaniu książek, ukrytych w różnych miejscach miasta. Nagrodami są odnalezione książki.

Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną ukryte książki będą opublikowane na Facebooku biblioteki 11 maja 2024 r. (sobota) punktualnie o godzinie 13:00.
W grze może wziąć udział każdy, kto posiada urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Osoby, które znajdą książki powinny umieścić w komentarzu pod sobotnim postem zdjęcie książki, którą odnalazły oraz oznaczyć ją hasztagami #ksiazkago #bibliotekamiejscenaczasie

Lista pozycji do odnalezienia:
  1. „Zakryte lustra. Sny i przebudzenia”, Ewa Cielesz, Wyd. Storybox.pl
  2. „Nalewka zapomnienia, czyli bajka dla nieco starszych dziewczynek”, Kasia Bulicz-Kasprzak, Wyd. Storybox.pl
  3. „I po co mi to było?”, Agata Przybyłek, Wyd. Czwarta strona,
  4. „Listy zza grobu”, Remigiusz Mróz, Wyd. Filia,
  5. „Melodia serca”, Agata Suchocka, Wyd. Replika,
  6. „Detektywi z podstawówki. Tajemnica kierowcy ogórka”, Alicja Sinicka, Wyd. Skarpa Warszawska,
  7. „Chłopak, który okradał domy i dziewczyna, która skradła jego serce”, C.G. Drews, Wyd. Zielona Sowa,
  8. „Przybądź wraz z północą”, Rachel Griffin, Wyd. Prószyński i S-Ka,
  9. „Utraceni”, Marcel Moss, Wyd. Filia,
  10. „Gabi. Pierwszy dzień w żłobku”, Marta Magdańska, Wyd. Nowa Baśń.
Ponadto w Oddziale dla dzieci (ul. Staromiejska 14), dla grup z pilskich przeszkoli i szkół odbędą się lekcje biblioteczne, głośne czytanie, zajęcia interdyscyplinarne z wykorzystaniem gry podłogowej promującej postawy ekologiczne.
Gra podłogowa przekazana została przez Gminę Piła w związku z przyznaną przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dotacją na edukację ekologiczną dzieci.

Data wydarzenia: 08.05.2024 00:00 - 15.05.2024 20:00