16.06 2017 Kultura

Świat między światami - wernisaż wystawy prac Pauliny Brodowskiej i Lucyny Pach

Świat między światami - wernisaż wystawy prac Pauliny Brodowskiej i Lucyny Pach Doświadczanie rzeczywistości stawia pod znakiem zapytania powszechnie przyjętą perspektywę postrzegania czasu i przestrzeni. Połączenie z pierwotną naturą, kulturowe rytuały prowadzą do drzwi dyslokacji, za którymi znajduje się świat nieograniczonych możliwości. Przejście w inne wymiary jest niczym aborygeński „Czas Snu” gdzie nie ma przyszłości ani przeszłości, jest tylko tu i teraz.

Paulina Brodowska

Urodzona 3.03.1981 r. w Bydgoszczy. Przez wiele lat mieszkała w Pile, obecnie w Poznaniu. Studia - Projektowanie Wnętrz i Wystawiennictwo w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej w pracowni prof. Zdzisława Łosińskiego. Do swoich prac wprowadza elementy wycinane, które poprzez dodatkową płaszczyznę tworzą delikatną przestrzeń, stwarzaną przez światło. Elementy nawiązujące do sztuki ludowej łączą  zewnętrzną i wewnętrzną naturę człowieka nadając jej nowy wymiar. Ilustracje poszukujące przestrzennych form wyrazu, odwołujące się do archetypów, instynktów, będące zapisem emocji, inspirowane naturą, literaturą, przyjmujące formy symboliczne. Zawodowo - projektant stoisk targowych, wnętrz, projekt manager.

Lucyna Pach

Urodziła się w Pile. 1984 - ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. 1989-1994 studiowała na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (później Akademia Sztuk Pięknych, obecnie Uniwersytet  Artystyczny). Dyplom z wynikiem bardzo dobrym uzyskała w zakresie grafiki projektowej w Pracowni Plakatu prof. Waldemara Świerzego. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, plakatem, fotografią i działalnością pedagogiczną. Swoje prace prezentowała na 17 wystawach indywidualnych i 96 zbiorowych. Lucyna Pach jest autorką monumentalnych w formacie obrazów, które w bardzo intrygujący sposób łączą to, co abstrakcyjne z tym co "realne" oraz  zawierają w sobie interdyscyplinarny dialog, jaki w niedosłowny sposób rozgrywa się pomiędzy fotografią, malarstwem, grafiką czy rysunkiem.

Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile

Miejsce wydarzenia: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile