07.04 2017

XIX Powiatowa Konferencja Promocji Zdrowia - Światowy Dzień Zdrowia

Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia wybiera kluczową kwestię zdrowia
i zachęca  ludzi z wszystkich grup wiekowych i różnych środowisk do podejmowania działań, które podkreślają wagę danego problemu zdrowotnego. Światowy Dzień Zdrowia stanowi wyjątkową okazję do zaangażowania społeczności z całego świata do promowania działań, które mogą poprawić nasze zdrowie.

Hasło na 2017 rok brzmi: „Depresja – porozmawiajmy o niej”.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk mieszkających w różnych krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania  nawet najprostszych codziennych czynności a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną, przyjaciółmi i niezdolność do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa.

Depresji można zapobiegać i można ją leczyć. Bardzo ważne jest mówienie o depresji, ponieważ sama rozmowa stanowi istotny element procesu dochodzenia  do zdrowia. Poruszanie tematu depresji w szkole, w miejscu pracy albo w przestrzeni publicznej, np. w mediach informacyjnych, społecznościowych pomoże zachęcić większą liczbę osób do szukania pomocy.

W lepszym zrozumieniu tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, może pomóc XIX Powiatowa Konferencja Promocji Zdrowia.

Organizator: Powiat Pilski i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile

Miejsce wydarzenia: Starostwo Powiatowe w Pile, Sala Sesyjna