15.07 2016

Plażówka w Gródku Krajeńskim

- Celem rozgrywek jest popularyzacja sportu i dobrej zabawy wśród społeczności lokalnej, podkreślenie walorów turystycznych urokliwej okolicy Gródka Krajeńskiego oraz propagowanie aktywnych form spędzenia czasu wolnego nad Jeziorem Stryjewskim – informuje Adrianna Megger, prezes Stowarzyszenia „Nasz Gródek”.

Wydarzenie wspiera i patronuje mu Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

- Gródek Krajeński znajduje się na północno – wschodnim skraju powiatu i na pewno warto odwiedzić ten wspaniały i wciąż przez wielu nieodkryty zakątek - zachęca Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski. - Przy okazji można przeżyć dreszczyk wyjątkowych sportowych emocji. Przypomnę, że w sierpniu rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie, na których o medale w siatkówce plażowej powalczą trzy polskie ekipy. My, nasze powiatowe Igrzyska, mamy już teraz. Serdecznie zapraszam do Gródka!

Rozgrywki odbywać się będą na plaży w Gródku. Drużyny, które wezmą udział w zawodach, muszą liczyć od dwóch do czterech zawodników, dopuszczalne są też zespoły mieszane. Opłata startowa wynosi 20 złotych. Zgłoszeń można dokonać za pośrednictwem www.facebook.com/Stowarzyszenie Nasz Gródek w Gródku Krajeńskim,

telefonicznie, pod numerem 691 112 477, lub osobiście, przed turniejem, w dniu 23 lipca.

W turnieju mogą grać tylko amatorzy, a osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Spotkania będą rozgrywane zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Siatkowej Plażowej, a system rozgrywek zostanie ustalony po zgłoszeniu liczby drużyn. Mecze będą się toczyć do dwóch wygranych setów. Oczywiście, wszystkiemu mają przyświecać zasady fair play.