14.07 2016

Akordeoniści znów spotkają się w Białośliwiu

Celem Towarzyskiego Spotkania Akordeonistów jest prezentacja amatorskiego ruchu artystycznego, twórców regionalnych i muzyków ludowych oraz popularyzacja akordeonu i muzyki akordeonowej w środowiskach amatorskich, a także podnoszenie poziomu sztuki wykonawczej w grze na tym instrumencie.

- Wśród uczestników będą osoby z całego regionu, m.in.: z Krajenki, Sępólna Krajeńskiego, Sypniewa, Szamocina, Białośliwia i Piły. Są to osoby w różnym wieku - najmłodsi mają 15 lat, a najstarszy uczestnik ma 82 lata – informuje Natalia Michalska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu. - Impreza wzbudza spore zainteresowanie publiczności, zarówno mieszkańców gminy Białośliwie, jak i osób spoza naszej gminy, a na sali zawsze panuje miła, biesiadna atmosfera.

Tegoroczne, XVII Towarzyskie Spotkanie Akordeonistów odbywa się w ramach jubileuszu 800-lecia Białośliwia. Podczas spotkania będzie można nabyć pamiątki związane z jubileuszem. Początek przesłuchań o godz. 14.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Wstęp wolny. Zapraszamy!