21.06 2016

Książka jest OK! Spotkanie z Adamem Wójcickim

Spotykamy się w sobotę, 25 czerwca br. :

•   Brzostowo, (gm. Miasteczko Krajeńskie), godz. 10.30, sala wiejska

•  Piła, godz. 16.00, na Staszycach, Biblioteka (Filia nr 7),  al. Poznańska 91

Inspirację do warsztatów stanowić będzie książka pt. „O.G.R.Ó.D. Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze”, autorstwa Adama Wójcickiego i Ewy Kołaczyńskiej.

Latający, podwodny, kieszonkowy, kosmiczny, kamienny, trujący, składany, pionowy… Jaki jeszcze może być ogród? Dowiemy się na niniejszych warsztatach!

Zasiejemy twórczy niepokój, który zostawi garść pomysłów na ogrody - choćby dlatego zapraszamy do udziału  DZIECI, RODZICÓW, DZIADKÓW!  ZAPROŚCIE SWOICH SĄSIADÓW!

W programie: wspólnie komponowanie niezwykłego ogrodu pod okiem edukatorki  Magdaleny Gawrońskiej z Centrum Ogrodniczego Prima i tworzenie własnych „ogrodów na wynos”;-)

O książce:

O.G.R.Ó.D. to fascynujący książkowy spacer po 42 najciekawszych, najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych ogrodach z całego świata. Zobaczcie muzeum drzew i fabrykę pnączy, zieloną plażę i pole światła, kwietny tunel i kaktusowe łoże – i przekonajcie się, że wyobraźnia architektów krajobrazu nie zna granic.

(źródło: wydawnictwo dwie siostry)

Adam Wójcicki – malarz, rysownik komiksowy i ilustrator. Absolwent Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem - współczesną wizualna interpretację wybranych baśni Jacoba i Wilhelma Grimm - "Grimm Fairy tales" zrealizował w pracowni Książki autorskiej Bogny Otto Węgrzyn w 2014r. Obecnie w ramach współpracy z kilkoma polskimi i zagranicznymi wydawnictwami, zajmuje się głównie ilustrowaniem książek i plakatem. Ma na swoim koncie pracę z wydawnictwami jak "Tibum", " Portal", "Ha Art!", " Dwie siostry" czy "Format". Wraz z Markiem Bieńczykiem i wydawnictwem Format nagrodzony wyróżnieniem " Pióra Fredry w 2012 roku za książkę "Nussi i coś Więcej".Okazjonalnie zajmuje się ilustracją prasową i muralem.

Zaprasza: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile. Współorganizatorzy: Centrum Ogrodnicze PRIMA, Rada Osiedla Koszyce,  Gminna Biblioteka Publiczna w Miasteczku Krajeńskim. Koło Gospodyń Wiejskich w Brzostowie. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy sprawują: Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski, Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły. Medialny: Fundacja ABCXXI - „Cała Polska czyta dzieciom”, Polska Sekcja IBBY oraz media lokalne i regionalne.

Info: PiMBP, tel. 67 351 – 79 03, email: informacja@biblioteka.pila.pl