17.06 2016

Rocznica chrztu Polski na stadionie przy ul. Okrzei

Całość rozpocznie się o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Po niej będzie nabożeństwo paraliturgiczne z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Około godz. 18.00 wystąpi raper Dempsey, który znany jest z patriotycznych utworów przedstawiających m.in. postać Witolda Pileckiego, żołnierzy wyklętych czy św. Jana Pawła II. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Contra Mundum. Zespół w swoich rockowych utworach przedstawi historię Polski od jego początków po dzień dzisiejszy.

Oprócz koncertów, przez całe popołudnie będzie można wziąć udział w konkursach wiedzy historycznej i sportowych, obejrzeć pokazy sztuk walki, a na rozstawionych stoiskach nabyć książki i gadżety o tematyce patriotycznej.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców Piły na wspólne świętowanie 1050. rocznicy chrztu naszego Narodu. Wstęp jest wolny - zachęca proboszcz parafii Świętej Rodziny w Pile ks. Zbigniew Hul.

Piknik organizowany jest przez Pilskich Patriotów, Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, Młodzież Wszechpolską oraz środowisko patriotyczne pod wodzą ks. Jarosława Wąsowicza. Współorganizatorem jest parafia Świętej Rodziny w Pile.

Pilskie obchody 1050. rocznicy chrztu Polski wsparł Powiat Pilski ze starostą Eligiuszem Komarowskim na czele.

Źródło: Parafia Świętej Rodziny w Pile