03.06 2016

Weekend pełen wydarzeń

3 czerwca (piątek) godz. 17.00 Keja Ujście, impreza charytatywna „Szanty na bindudze”. Organizator – Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Ujskiej.

W programie: powitanie uczestników spływu kajakowego, występy artystyczne. Gwiazdą imprezy będzie zespół Bracia Folk, który wystąpi o godz. 18.00. Imprezę zakończy zabawa taneczna. Ponadto wśród atrakcji m.in. pokaz motocykli, darmowy zamek dla dzieci, grill, grochówka wojskowa, ciasta od pań z KGW. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na rehabilitację Małgosi z Ujścia.

4 czerwca (sobota) XIV Regionalne Święto Sadowników w Pobórce Wielkiej. Organizator – Regionalne Centrum Sadownictwa w Pobórce Wielkiej.

Obchody święta rozpoczną się o godz. 9.00 mszą w tutejszej kaplicy, a następnie o godz. 10.30 odbędzie się seminarium sadownicze. Część oficjalną święta zaplanowano na godz. 15.00, a o godz. 16.00 rozpocznie się wystawa sadownicza oraz festyn z występami artystycznymi. Impreza zakończy się koncertem zespołu AM i dyskoteką.

4 czerwca (sobota) w godz. 9.00-16.00 I Międzypowiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Pilskiego, hala sportowa Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile przy ul. Bydgoskiej 80 (stadion żużlowy). Organizator - Klub Sportowy Basket Piła.

Pierwszy turniej koszykówki na szczeblu międzypowiatowym w północnej Wielkopolsce oraz południowej części województwa zachodniopomorskiego. Nagrody uczestnikom turnieju ufundowali Powiat Pilski oraz ENEA. Zapraszamy kibiców do dopingowania młodzieżowych drużyn koszykarskich!

4 czerwca (sobota) godz. 12.30 Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Pilskiego - Turniej Finałowy dla Szkół, stadion przy ul. Okrzei w Pile. Organizator Stowarzyszenie Orlik Piła. Zachęcamy do kibicowania młodym piłkarzom!

4 czerwca (sobota) godz. 20.00 Noc Bibliotek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pile, ul. Buczka 14 W programie m.in. 30-lecie pracy artystycznej Tomasza Perlicjana – videoart na ścianie budynku biblioteki, prezentacje amatorskich form literackich, przepisywanie wierszy ze zbiorów biblioteki.

4 - 5 czerwca Punty Informacyjne nt. bezpłatnych badań profilaktycznych, w których mieszkańcy mogą zgłosić się do udziału w badaniach w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, w kierunku nowotworów sutka, oskrzeli i płuc oraz jelita grubego w Pile. 4 czerwca (sobota) w godz. 10.00-14.00 Galeria IBI w Pile, 5 czerwca (niedziela) w godz. 14.00-18.00 Wysoka-Orlik, Rodzinny Festiwal Sportu i Zabawy.

5 czerwca (niedziela) godz. 11.00 II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Policjantów i Służb Mundurowych w Maratonie MTB o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Starosty Pilskiego, Wyrzysk, miasteczko startowe: Targowisko, ul. Młyńska. Organizator – Komenda Powiatowa Policji w Pile.

ZAPRASZAMY!