05.10 2015

Książka jest OK!

Zapraszamy dzieci i dorosłych do wspólnego czytania i warsztat artystyczny z Iwoną Chmielewską
9 października br.  (piątek):
  • w Pile, godz. 15.15, Filia nr 8 PiMBP, ul. Andersa 10,
  • w Kotuniu (gm. Szydłowo), godz. 18.00, świetlica wiejska,
Iwona Chmielewska - tworzy autorskie książki obrazkowe dla ludzi w każdym wieku. Uważne społecznie. Zdobywa za nie najważniejsze międzynarodowe nagrody, np.  Złote Jabłko na Biennale Ilustracji w Bratysławie i dwukrotnie Bologna Ragazzi Award. Jej książki znane są w Korei Południowej, Japonii, Chinach, Meksyku, na Tajwanie, w Portugalii, Francji, Hiszpanii, Niemczech i Izraelu. W ciągu kilku ostatnich lat 11 książek ukazało się także w Polsce. Między innymi: „Pamiętnik Blumki”, „Kłopot” „Cztery miski” , „Cztery strony czasu”, „O tych, którzy się rozwijali” „W kieszonce”, „Cztery zwykłe miski”, „O wędrowaniu przy zasypianiu”, „Domowe duchy”, „Oczy”. Mieszka i pracuje w Toruniu.

Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest OK.!” Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile. Współorganizatorzy: Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie oraz Sołectwo w Kotuniu.
Patronat honorowy sprawuje m.in. starosta pilski Franciszek Tamas.