09.05 2021
Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

II Rajd Zdobywców Wału Pomorskiego

II Rajd Zdobywców Wału Pomorskiego II Rajd Zdobywców Wału Pomorskiego to jedyny i wyjątkowy tego typu Historycznie "interaktywny" w północnej Wielkopolsce rajd, niesie przed sobą pamięć dziedzictwa narodowego, pamięci memorialnej historii kultury oraz sportu.

8-9 Maja 2021 roku. Start godz: 10:00. Rajd przebiegać będzie duktami leśnymi oraz drogami i ścieżkami polnymi, znaczynając z miejscowości Ptusza kończąc się w miejscowości Podgaje, planowana trasą wynosić będzie ponad 30km.

W II Rajdzie weźmie udział 35 osób z całej Polski w umundurowaniu 1 Armii Wojska Polskiego, na rowerach zabytkowych oraz zaprzęg koni wraz z wozem Taborowym WP.

Trasa - 30km.

Patronat Honorowy nad II Rajdem Zdobywców Wału Pomorskiego z okazji 76 Rocznicy Zwycięstwa objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Reporter- Foto Dron. Robert Judycki.

W przedsięwzięciu udział wezmą.
1) Organizator Stowarzyszenie "Rajtar" Piła
2) Grupa Motomilitary Młody i Stary Koszalin
3) Formacja Dźwierszno
4) Muzeum Wału Pomorskiego Wałcz