24.02 2018 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

IV Turniej Kadetów i Juniorów im. T. Pietrzykowskiego w Boksie i Kick Boxingu

Przed nami czwarta edycja Turnieju w Boksie i Kick Boxingu im. Tadeusza „Teddy” Pietrzykowskiego. Tradycyjnie, imprezę organizuje Klub Sportowy Sporty Walki Piła. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 lutego, w hali przy ul. Bydgoskiej w Pile. Początek przewidziano na godz. 11:00, a zakończenie na 17:00. Impreza uświetni Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na ringu odbędzie się około 30 walk kadetów i juniorów. Wystąpi wielu medalistów mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych. Patronat honorowy nad imprezą objęli starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Słowo o osobie, której nazwisko umieszczono w nazwie turnieju. Tadeusz Pietrzykowski był pięściarzem, trenerem i żołnierzem Wojska Polskiego. Jako jeden z pierwszych, trafił do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Będąc w niewoli, z powodzeniem uczestniczył w walkach bokserskich, mierząc się również z Niemcami. Wyzwolenia doczekał w kwietniu 1945 roku, już w obozie Bergen – Belsen. Zmarł w 1991 roku w Bielsku – Białej.

Dla reprezentantów KS Sporty Walki sobotnie zawody to doskonała okazja do szlifowania formy przed poważnymi medalowymi sprawdzianami, jakie czekają ich w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Warto przypomnieć, że organizator imprezy zdobył w 2017 roku 37,5 punktu w ogólnopolskim współzawodnictwie młodzieżowym (piąte miejsce w powiecie) oraz wywalczył ponad 20 medali najwyższej rangi (w tym cztery na mistrzostwach Europy).

Wstęp na halę jest bezpłatny. Zapraszamy!

Organizator: KS Sporty Walki Piła

Miejsce wydarzenia: Piła, ul. Bydgoska (hala)