Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP
15.08 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Piknik Rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego

Piknik Rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia na stadionie przy ul. Okrzei w Pile odbędzie się piknik rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego. Starosta Pilski Eligiusz Komarowski wraz z Dowódcą Garnizonu Piła ppłk. Mariuszem Krawulskim oraz Parafią Wojskowo – Cywilną pw. NMP Królowej Polski w Pile serdecznie zapraszają pilan i mieszkańców powiatu pilskiego. Tego dnia Wojsko Polskie będzie reprezentowane przez kilkanaście jednostek, które dotrą do Piły ze specjalistycznym sprzętem.

- 15  sierpnia na stadionie przy ul. Okrzei mieszkańcy będą mieli wyjątkową okazję do spotkania z Wojskiem Polskim i zapoznania się z jego najnowocześniejszym wyposażeniem. Do Piły przyjadą m.in. Rosomaki, bezzałogowe statki powietrzne, w tym jeden na wyrzutni samochodu, a także patrol rozminowywania, radiostacja i cysterny wojskowe. Dodatkowo będzie wiele innego sprzętu znajdującego się na wyposażeniu naszej armii. Nie zabraknie też prezentacji i innych atrakcji, z pokazem musztry paradnej włącznie. Serdecznie zapraszam 15 sierpnia na stadion przy ul. Okrzei w Pile - miejsce, któremu dajemy nowe życie - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się o godz. 12:00 mszą polową w intencji żołnierzy Wojska Polskiego. Od 13:00 do 18:00 czeka nas popołudnie pełne atrakcji, o które zadbają nie tylko żołnierze, ale również strażacy i policjanci. Dla dzieci będą też dmuchane zamki, a dla starszych paintballowa strzelnica. Będzie również wojskowa grochówka i słodki poczęstunek. Uwaga: wszystkie atrakcje będą bezpłatne!

Rodzinnie świętujmy Dzień Wojska Polskiego!


Organizator: Powiat Pilski, Garnizon Pilski, Parafia Wojskowo-Cywilana NMP Królowej Polski w Pile

Data wydarzenia: 15.08.2017 12:00 - 15.08.2017 18:00

PLIKI DO POBRANIA


Miejsce wydarzenia: ul. Okrzei w Pile - stadion