04.07 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt - szkolenie wakacyjne I

Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt - szkolenie wakacyjne I Matki - Wariatki o szkoleniach:

Celem szkoleń jest nauczenie Nas wszystkich prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie kierowane jest do wszystkich osób w Powiecie Pilskim w tym szczególnie do rodzin, tak aby wiedzę o tym, jak ratować życie przekazać jak największemu gronu odbiorców od dzieci po osoby starsze. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Istotne jest to by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Dla realizacji naszych celów ważne jest też, aby Rodzice mogli uczestniczyć w szkoleniu razem z dziećmi, co pozwoli większej liczbie osób wziąć udział w szkoleniu a jednocześnie pozwoli dzieciom na obserwację i naśladownictwo Rodziców w trakcie wykonywania czynności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Najlepiej uczyć się praktycznie, a w przypadku najmłodszych najlepszą formą jest nauka poprzez zabawę. Zajęcia będą składać się przede wszystkim z ćwiczeń praktycznych, a omówienia teoretyczne stosowane będą jako wstęp.
Pierwsza pomoc Matek Wariatek to cykl dwóch szkoleń obejmujących: - zapoznanie z zasadami udzielania pierwszej pomocy, - kształtowanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, - wdrażanie do zachowań mających na celu rozróżnianie stanów nagłych i prawidłowe postępowanie z dzieckiem w stanach nagłego zagrożenia życia, - ugryzienia i użądlenia, - Ukąszenia przez żmiję zygzakowatą, - Reakcja uczuleniowa a anafilaksja - Zasady udzielania pierwszej pomocy - Resuscytacja krążeniowo oddechowa- ćwiczenia na fantomach,
- Złamania, zwichnięcia, skręcenia, rany i inne urazy u dzieci, - zapoznanie z zasadami udzielania pierwszej pomocy, - kształtowanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, - wdrażanie do zachowań mających na celu bezpieczeństwo swoje i innych. Tematy szczegółowe zajęć: - Najczęstsze urazy w obrębie kończyn, - Zasady unieruchamiania kończyn, - Urazy głowy - Upadek z wysokości - Przygniecenia przez ciężki przedmiot, - Resuscytacja krążeniowo oddechowa- ćwiczenia na fantomach, - Pierwsza pomoc w złamaniach, skręceniach, zwichnięciach i innych wybranych urazach u dzieci. W obu szkoleniach realizowane będą tematy pierwszej pomocy tonącemu.

Organizator: Matki Wariatki, Wyspiarz, Starosta Pilski

Data wydarzenia: 04.07.2017 16:00 - 04.07.2017 18:00