18.05 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Kultura Powiat pilski

XVII Nadnoteckie Dni Literatury - Warsztat Poetycki

XVII Nadnoteckie Dni Literatury - Warsztat Poetycki W ramach 17. Nadnoteckich Dni Literatury odbędzie się warsztat poetycki w postaci indywidualnych konsultacji z Tadeuszem Wyrwa-Krzyżańskim.

Tadeusz Wyrwa-Krzyżański to poeta, prozaik, ilustrator, grafik, edytor i wydawca. Jest autorem 48. książek. Za swoją pracę twórczą otrzymał m.in. Nagrodę red. ,,Ziemia Nadnotecka”, Nagrodę Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich im. Wilhelma Macha, za najlepszy debiut w prozie, Nagrodę im. Stanisława Piętaka, Medal Nowej Sztuki, Nagrodę ,,Czerwonej Róży” – Pierścień, Nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Sztuki (wspólnie m.in. z Hanną Krall i Piotrem Kuncewiczem), Nagrodę UNESCO – Światowego Dnia Poezji. Redagował i wydawał almanachy, a także książki poetów : Janusza Żernickiego, Krzysztofa Gąsiorowskiego, Leszka Żulińskiego i wielu innych. Obecnie przygotowuje tom pt. ,,Dotykanie ognia”. W 2006 roku otrzymał odznaczenie ,,Zasłużony dla kultury polskiej”. Mieszka i pracuje w Pile.

Warsztat poetycki z Tadeuszem Wyrwa-Krzyżańskim odbędzie się 18 maja od godz. 17.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Buczka 14 (II piętro). Zapisy: tel. 351 79 03, email: pimbp@biblioteka.pila.pl

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują : Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski, Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły.

Zrealizowano z dotacji celowej Powiatu Pilskiego.

Organizator: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile w Pile

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile, Biblioteka Główna, ul. Buczka 14