21.04 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Dnia 21.04.2017 roku na terenie PWSZ w Pile odbędą się XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile, Wydział Spraw Obywatelskich, Zarządzania Kryzysowego i Aktywizacji Niepełnosprawnych Starostwa Powiatowego w Pile oraz Instytut Ochrony Zdrowia, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Mistrzostwa mają na celu podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, upowszechnienie zasad bezpieczeństwa i wartości humanitarnych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W mistrzostwach uczestniczyć będzie 13 zespołów z 10 szkół ponadgimnazjalnych.

1. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, 2 zespoły,
  2. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, 2 zespoły,
  3. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, 2 zespoły,
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy,
  5. Centrum Kształcenia ,,Nauka” w Pile,
  6. Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile,
  7. I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wlkp. w Wągrowcu,
  8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Pile,
  9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Pile,
  10. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile.

Rywalizacja przebiegać będzie dwuetapowo:

1. Część teoretyczna – test dotyczący wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, międzynarodowego prawa humanitarnego i wiedzy o PCK.
  2. Część praktyczna: składać się będzie z szeregu scenek - pozoracji zorganizowanej
    w formie stacji. W ich trakcie zawodnicy muszą wykonać czynności ratownicze. Tematyka pozoracji nawiązywać będzie do najczęściejspotykanych w życiu codziennym wypadków.

Mistrzostwa: monitorują skuteczność stosowanych metod nauczania udzielania pierwszej pomocy, kształtują postawy współzawodnictwa, współpracy w grupie oraz upowszechniają zasady i wartości humanitarne.

Organizator: Oddział Rejonowy PCK w Pile

Miejsce wydarzenia: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile, ul. Podchorążych