03.04 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

XI Festiwal Nauki "Ciało i umysł"

Patronat honorowy:  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Starosta Pilski

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile – największa Uczelnia publiczna północnej Wielkopolski, już po raz jedenasty organizuje Festiwal Nauki – kilkudniowe przedsięwzięcie, które prezentuje nie tylko niezwykłe zagadnienia naukowe, ale umożliwia także spotkania z wyjątkowymi Gośćmi.

W tym roku wydarzenia festiwalowe, które trwać będą od 3 do 7 kwietnia, podporządkowane zostaną hasłu „CIAŁO I UMYSŁ”. Tematyka możliwości oraz ograniczeń ludzkiego ciała i umysłu przedstawiona zostanie szerokiej publiczność nie tylko przez wykładowców PWSZ, ale także przez zaproszone do współudziału instytucje popularyzujące naukę.

Jedną z nich jest Rada Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk (RUN PAN), której członkowie potwierdzili chęć spotkania się z festiwalową publicznością z naszego powiatu. W ramach współpracy z RUN PAN, planowane są wykłady popularnonaukowe, jak również KAWIARNIA NAUKOWA „GMO – NADZIEJE I OBAWY”, gdzie prof. dr hab. Magdalena Fikus (Przewodnicząca RUN PAN), prof. dr hab. Paweł Golik (Instytut Genetyki i Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego) oraz prof. Jacek Hennig (Instytut Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie), przybliżą m.in. temat genetycznych modyfikacji. Przedstawiciele RUN PAN, reprezentujący ogólnopolskie media, opowiedzą także o nowoczesnych technologiach oraz o magii mediów i fotografii., przybliżą m.in. temat genetycznych modyfikacji.

Podczas tegorocznego Festiwalu nie zabraknie również pokazów, warsztatów oraz licznych konkursów – słowem NAUKI Z PRZYMRUŻENIEM OKA. Na festiwalową publiczność czekają także: wykład ZEN oraz otwarte treningi Aikido – połączone z wystawą sztuki i degustacją zielonych herbat oraz pokazy Kenjutsu Kashima Shin Ryu, Sjutsu Kyudo.

Program Festiwalu

Organizator: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile