04.04 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

VII Powiatowy Konkurs JÄ™zyka Angielskiego dla uczniów szkóÅ‚ ponadgimnazjalnych

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkóÅ‚ ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego i jest dwustopniowy. Pierwszy etap to eliminacje szkolne, które odbyÅ‚y siÄ™ dn. 20 marca 2017 r. o godz. 8.00 w szkoÅ‚ach macierzystych. Uczniowie rozwiÄ…zywali trzydziestominutowy test uÅ‚ożony przez zespóÅ‚ nauczycieli jÄ™zyka angielskiego ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ im. StanisÅ‚awa Staszica w Pile. Na podstawie rozwiÄ…zanych testów szkoÅ‚y wyÅ‚oniÅ‚y trzech uczniów z najlepszymi wynikami, którzy przystÄ…piÄ… do drugiego etapu rozgrywek 4 kwietnia o godz. 9:00 w Zespole SzkóÅ‚ im. StanisÅ‚awa Staszica w Pile.

Drugi etap konkursu polega na rozwiÄ…zaniu trzydziestominutowego testu leksykalno-gramatycznego z elementami wiedzy o krajach anglojÄ™zycznych na poziomie zaawansowanym (CAE), za który można otrzymać maksymalnie 30 punktów. PiÄ™ciu uczestników, którzy otrzymajÄ… najwyższÄ… ilość punktów zakwalifikuje siÄ™ do etapu ustnego, który sprawdza umiejÄ™tnoÅ›ci komunikacyjne.

Uczniowie przedstawiajÄ… piÄ™ciominutowÄ… ustnÄ… prezentacjÄ™ z wybranego przez siebie tematu z listy tematów zaÅ‚Ä…czonej do regulaminu, nastÄ™pnie odpowiadajÄ… na pytania czÅ‚onków komisji dotyczÄ…cych wybranej tematyki. Uczestnik może uzyskać w tym etapie maksymalnie 30 punktów (10 pkt. prezentacja tematu, 10 pkt. dyskusja z komisjÄ…, 10 pkt. umiejÄ™tnoÅ›ci jÄ™zykowe).

ZwyciÄ™zcÄ… konkursu zostaje uczestnik, który Å‚Ä…cznie z części pisemnej i ustnej zdobÄ™dzie najwiÄ™kszÄ… ilość punktów. Cele konkursu to rozbudzenie wÅ›ród uczniów zainteresowania naukÄ… jÄ™zyka angielskiego, doskonalenie kompetencji jÄ™zykowych uczniów oraz wzbogacenie form pracy z uczniem uzdolnionym jÄ™zykowo.

Organizator: Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile

Miejsce wydarzenia: ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ im. StanisÅ‚awa Staszica w Pile