04.04 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Mobilna Zbiórka Krwi

4 kwietnia w godz. 10.00-14.00 w Wyrzysku odbędzie się Mobilna Zbiórka Krwi połączona z rejestracją potencjalnych  dawców szpiku kostnego. Organizatorami są SK PCK działające przy CKZiU oraz OSP w Wyrzysku.

Krwiobus będzie stał przy budynku OSP w Wyrzysku, ul. Targowisko 1.  Akcja skierowana jest do uczącej się młodzieży oraz mieszkańców  Wyrzyska i okolic.

Szkoła ponadgimnazjalna już od wielu lat organizuje cykliczne zbiórki krwi. Celem akcji jest zwiększenie poboru krwi, poszerzenie grupy honorowych dawców krwi, pozyskanie wielokrotnych dawców krwi oraz promocja Honorowego Krwiodawstwa w społecznościach lokalnych.  Pobierania krwi przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa                                                i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

W tym roku SK PCK  nawiązało również współpracę z Fundacją DKMS. Celem jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Nasi wolontariusze  pomogą zarejestrować się do bazy dawców w siedzicie OSP w Wyrzysku.

Organizator: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Oddział PCK w Pile, Fundacja DKMS, Ochotnicza Straż Pożarna w Wyrzysku

Miejsce wydarzenia: OSP w Wyrzysku, Targowisko 1