04.03 2017 Koncert , Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Powiat pilski

Koncert Ani Wyszkoni - podsumowanie kampanii prozdrowotnej

Gwiazda na zako艅czenie powiatowej kampanii prozdrowotnej

4 marca w Galerii VIVO odby艂o si臋 uroczyste podsumowanie kampanii prozdrowotnej Powiatu Pilskiego „Rakowi mówimy NIE. Profilaktyka=Zdrowie”, którego gwiazd膮 by艂a Ania Wyszkoni. To by艂o wspania艂e, pe艂ne pozytywnego przes艂ania, spotkanie.

W ramach kampanii prozdrowotnej Powiatu Pilskiego przez wszystkie lutowe weekendy, w pilskich galeriach handlowych odbywa艂y si臋 spotkania, podczas których mo偶na by艂o skorzysta膰 z bezp艂atnych porad lekarza, dietetyka i piel臋gniarek. Wykonywane by艂y równie偶 badania cie艣nienia krwi, poziomu cukru we krwi, poziomu tkanki t艂uszczowej w organizmie oraz prowadzona by艂a nauka samobadania piersi. Z porad specjalistów skorzysta艂o 艂膮cznie ponad 1000 osób.

- Kampania ta udowodni艂a, 偶e tego typu dzia艂ania s膮 niezwykle wa偶ne, 偶e potrzebna jest ci膮g艂a edukacja, i to nie tylko najm艂odszego pokolenia. Bardzo si臋 ciesz臋, 偶e z porad prozdrowotnych skorzysta艂o tak du偶o osób, a dla wielu by艂 to w艂a艣ciwy impuls do zadbania o w艂asne zdrowie, i zdrowie swoich najbli偶szych – mówi starota pilski Eligiusz Komarowski.

Kampania „Rakowi mówimy NIE. Profilaktyka=Zdrowie” jest jednym z elementów programu poprawy zdrowia publicznego, który Powiat Pilski realizuje od 2015 roku ze 艣rodków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 i bud偶etu pa艅stwa.

- Powiat Pilski otrzyma艂 blisko 2,4 miliona z艂otych na realizacj臋 tego programu (艂膮cznie ze 艣rodkami dodatkowymi). Dzi臋ki temu ponad 3 tysi膮ce mieszka艅ców powiatu pilskiego skorzysta艂o z  bezp艂atnych  bada艅 profilaktycznych w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów p艂uc, jelita grubego i piersi. Ponadto, dla ponad 2 tysi臋cy uczniów mogli艣my przygotowa膰 konkursy i warsztaty na temat profilaktyki chorób nowotworowych i zdrowego trybu 偶ycia. Przeszkolili艣my te偶 lekarzy i piel臋gniarki 艣rodowiskowe w tym zakresie oraz przeprowadzili艣my badania ankietowe mieszka艅ców powiatu pilskiego, na podstawie których stworzony zostanie raport epidemiologiczny. To by艂o rzeczywi艣cie du偶e wyzwanie, ale bez w膮tpienia, bardzo potrzebne naszym mieszka艅com – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Podczas eventu podsumowuj膮cego kampani臋 prozdrowotn膮 Powiatu Pilskiego, lekarz Marta Pra艂at i dietetyk Joanna 艁og艂oza mówi艂y o tym, jak dba膰 o w艂asne zdrowie, by艂a te偶 degustacja zdrowych potraw, które przygotowywa艂 mistrz kuchni Zenon Ho艂ubowski oraz wspólne 膰wiczenia z trenerami Calypso. Spotkanie u艣wietni艂 wspania艂y koncert Ani Wyszkoni, która zaprezentowa艂a swoje najbardziej znane przeboje oraz te, które ju偶 niebawem pojawi膮 si臋 na jej najnowszej p艂ycie.

To by艂o wspania艂e, pe艂ne pozytywnego przes艂ania, spotkanie. Dzi臋kujemy, 偶e byli艣cie razem z nami!

Organizator: Powiat Pilski

Szczeg贸艂y wydarzenia