29.12 2016 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

40-lat BWAiUP w Pile

Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile, Starostwo Powiatowe w Pile zapraszają 29 grudnia 2016 roku (czwartek) o godz. 18.00 - sala MDK, galeria BWA i UP, ul. Okrzei 9 na obchody 40-lecia powstania Biura oraz otwarcie wystawy jubileuszowej pt. 40. Salon Pilski ART 2016. W przeglądzie bierze udział 45 artystów.

Janusz Argasiński  /  Alfred Aszkiełowicz  /  Wojciech Beszterda  /  Małgorzata Biała  /  Paulina Brodowska  /  Marian Cabański  /  Ryszard St. Dereżyński "Ryś"  /  Ewa Gosiewska - Borowiecka  /  Danuta "Dagry" Grabowska  /  Robert Judycki  /  Zofia Kawalec - Łuszczewska  /  Edward Kreft  /  Henryk Król  /  Anna Lejba  /  Hanna Janina Łastowska - Semrau  /  Rafał Łuszczewski  /  Agnieszka Malinowska - Kołcon  /  Paula Marinelli  /  Andrzej Masianis  / Marta Mrówka  /  Joanna Naranowicz  /  Krystyna Noska  / Tadeusz Ogrodnik  /  Katarzyna Olter  /  Lucyna Pach  /  Marcin Paprota  /  Tomasz Perlicjan  /  Barbara Pierzgalska - Grams  /  Danuta Pisarek “Dassara”  /  Andrzej Podolak  /  Ewa Podolak  /Stanisław Pręgowski  /  Eugeniusz Repczyński  /  Bogusława Różańska  /  Paweł Sobecki  /  Piotr Spek  /  Danuta Szymaś  /  Marta Tomaszewska - Gruszka  /  Andrzej Tomaszewski  /  Agnieszka Ulanowska  /  Elżbieta Wasyłyk  /  Iwona Widawska - Kubska  / Renata Wojnarowicz  /  Tadeusz Wyrwa - Krzyżański  /  Dariusz Zatoka.

...

Jeżeli chcemy przekształcać, zmieniać, udoskonalać zastaną rzeczywistość na lepszą, to musimy promować postawy twórcze. Przełamywania barier i tabu, penetrowania obszarów nieznanych mogą dokonywać tylko ludzie wolni, którzy wyzbyli się uprzedzeń i przezwyciężają lęki. Sztuka we wszystkich jej aspektach dociera do spraw człowieczych na różnorodne sposoby, jej cele zawsze były i są nośnikiem ważkich rozważań. Większość twórców zwykle jest w awangardzie przemian społecznych, kulturalnych i politycznych, by poprzez swą wrażliwość nadawać im głęboko humanistyczny wymiar. Myślę, że wystawy, które Państwu przez lata prezentujemy wpisują się w ten proces dziejowy.

Tadeusz Ogrodnik

Miejsce wydarzenia: Piła, ul. Okrzei 9