23.03 2024 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne Szkół Średnich

Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne Szkół Średnich W sobotę, 23 marca, w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile odbędą się Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami, w godzinach od 10.00 do 14.00.

- Serdecznie zapraszam na to wydarzenie, które jest znakomitą okazją do zapoznania się z bogatą ofertę edukacyjną szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski na rok szkolny 2024/2025. Interesującą ofertę przygotowały zarówno licea ogólnokształcące, technika, jak i branżowe szkoły I stopnia. Na pewno każdy przyszły uczeń znajdzie coś dla siebie – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Będzie więc okazja poznać ciekawe profile nauczania ogólnokształcącego, jak i zawodowego. Na przykład w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile nie słabnącym zainteresowaniem nadal cieszą się klasy „mundurowe” zarówno na poziomie liceów ogólnokształcących jak i techników np.: ogólniaki policyjne, technika w zawodzie technik logistyk o profilu wojskowym, strażackim i cywilnym.

Również ogromnym zainteresowaniem cieszy się bogata oferta Zespołu Szkół Technicznych w Pile. Obok takich zawodów jak: technik informatyk, technik mechatronik, technik robotyk czy technik mechanik szkoła proponuje naukę w oddziale „mundurowym” OPW w zawodach: technik informatyk i technik pojazdów samochodowych.

Na nowy rok szkoły odbędzie się także kolejny nabór do elitarnej klasy „CYBER.MIL z klasą” w zawodzie technik informatyk, realizującej Program MON.

Szczegółową ofertę edukacyjną będzie można poznać w „Informatorze Edukacyjnym 2024/2025”, który będzie dostępny na targach. Można już z niego skorzystać w formie elektronicznej na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Pile, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Pilski przeszły metamorfozę i stały się szkołami bardzo nowoczesnymi, gwarantującymi profesjonalną edukację. To kompetentna i życzliwa kadra oraz nowoczesna baza dydaktyczna, w którą Powiat Pilski od 2015 roku zainwestował ok. 100 mln zł.  Nowoczesne, przyjazne i bezpieczne szkoły  pozwalają zdobywać wiedzę i umiejętności w sposób innowacyjny oraz kreatywny.

Data wydarzenia: 23.03.2024 10:00 - 23.03.2024 15:00