19.03 2024 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Konferencja Powiatu Pilskiego „Bez korzeni nie zakwitniesz”.

Konferencja Powiatu Pilskiego „Bez korzeni nie zakwitniesz”. 19 marca w godz. od 10.00 do 13.00 w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbędzie się Konferencja Powiatu Pilskiego „Bez korzeni nie zakwitniesz”.

Wydarzenie skierowane jest do pedagogów specjalnych, nauczycieli pracujących z uczniami z niepełnosprawnościami oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.
Celem konferencji jest: kształtowanie tożsamości lokalnej, przybliżenie uczestnikom konferencji dziejów i kultury własnego regionu, nauka aktywności w życiu społecznym, tworzenie silnej więzi z tzw. „Małą Ojczyzną”.

Zaplanowano ciekawe wykłady:
1.Prof. dr hab. Jacek Kulbaka z Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, temat wykładu: Fenomen Marii Grzegorzewskiej w konwencji kształtowania postaw z zakresu wychowania patriotycznego
2. Dorota Malińska-Janaś - autorka książki „Pierwsza linia obrony-1939”, temat wykładu: Ocalone historie. O odkrywaniu nieznanych losów miejscowości i jej mieszkańców.
3. Dr Maciej Usurski z Muzeum Stanisława Staszica w Pile, temat wykładu: Piła wczoraj i dziś.

Data wydarzenia: 19.03.2024 10:00 - 19.03.2024 13:00