05.12 2023 Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Kultura Powiat pilski

Spektakl "Dziewczynka z zapałkami" - Teatr razem przy ŚDS CARITAS w Pile

Spektakl "Dziewczynka z zapałkami" - Teatr razem przy ŚDS CARITAS w Pile Dnia 5 grudnia 2023r. o godz.10:30 odbędzie się wyjątkowe przedstawienie dla wyjątkowych osób.

Przedstawienie odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który przypada na 3 grudnia.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas w Pile i Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Będzie to spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”, przygotowany przez Teatr „Razem”, działający przy ŚDS Caritas w Pile.

Zaproszonymi gośćmi są uczniowie szkół specjalnych m.in.: Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile i Szkoły Specjalnej w Łobżenicy. Zaproszeni są również uczestnicy placówek specjalnych z powiatu pilskiego, w tym Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Dla wszystkich zaproszonych gości zostały przygotowane liczne atrakcje, niespodzianki, jak również słodki poczęstunek.

Celem spotkania jest promowanie praw osób z niepełnosprawnościami, podkreślenie potrzeby ich respektowania oraz podkreślenie ważności każdego człowieka.

Patroni honorowi: Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, ks. biskup Zbigniew Zieliński, Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej.

Partnerzy wydarzenia:
Pabich Sp. z o.o., PKS Piła, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Zespół Szkół Budowlanych w Pile, Hotel ARCHE, Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, Zespół Szkół w Łobżenicy.

Organizator: Środowiskowy Dom Samopomocy CARITAS, Starosta Pilski

Data wydarzenia: 05.12.2023 10:30 - 05.12.2023 13:00