11.11 2023 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Piknik Rodzinny Kierujesz Życiem na stadionie przy Okrzei w Pile

Piknik Rodzinny Kierujesz Życiem na stadionie przy Okrzei w Pile W sobotę 11 listopada zapraszamy mieszkańców na Piknik Rodzinny Kierujesz Życiem na Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile.

W godz. od 11.00 do 14.00 na stadionie będą prowadzone pokazy symulatorów: dachowania, zderzenia i poślizgu wraz z nauką udzielania pierwszej pomocy i pokazem działań ratowniczych PSP.

Program obejmuje także działania edukacyjne Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pile, w tym adresowane do najmłodszych kierowców (mini-miasteczko ruchu drogowego i edukacja przedszkolaków dotycząca zasad bezpiecznej jazdy na rowerze).

Piknik odbędzie się w ramach wydarzenia organizowanego przez Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile związanego z obchodami Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

Dzień wcześniej 10 listopada, w godz. 9.30-11.30 odbędzie się - adresowana głównie do młodzieży/ młodych kierowców - część teoretyczna, w tym spotkanie ze uczestnikiem wypadku oraz edukacja w zakresie wpływu substancji psychoaktywnych na kierujących pojazdem (z użyciem alkogogli) w Centrum Powiatowym „Iskra” przy ul. Kilińskiego 12.

„Kierujesz życiem” jest finałowym wydarzeniem projektu pn. „BEZPIECZNI w powiecie pilskim - #Akcja EDUkacja” realizowanego przez Powiat Pilski w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji, Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej oraz organizacjami zrzeszającymi seniorów w powiecie pilskim.
Projekt jest współfinansowany ze środków RZĄDOWEGO PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024  (2023 r.).

Data wydarzenia: 11.11.2023 11:00 - 11.11.2023 14:00