03.09 2023 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Dożynki Powiatowe na stadionie przy Okrzei w Pile

Dożynki Powiatowe na stadionie przy Okrzei w Pile 3 września zapraszamy mieszkańców na Dożynki Powiatowe na Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile.

- To będzie kolejne atrakcyjne wydarzenie dla mieszańców, podczas którego podziękujemy rolnikom, sadownikom i działkowcom za plony. Towarzyszyć mu będzie oczywiście wiele atrakcji dla całych rodzin – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Dożynki tradycyjnie rozpocznie Msza św. w kościele Świętej Rodziny w Pile, potem korowód dożynkowy ruszy na stadion przy Okrzei. Po tradycyjnym obrzędzie dożynkowym rozpoczną się pokazy siłaczy i występy zespołów muzycznych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół WEEKEND.
Podczas dożynek odbędzie się Konkurs Smaki Gmin Powiatu Pilskiego.

Dodatkowe atrakcje to bezpłatne zamki dmuchane dla dzieci, degustacja regionalnych potraw, wystawa sprzętu rolniczego. Mieszkańcy będą mogli skorzystać także ze stoisk gastronomicznych. Zapraszamy.

15.00 – Msza Dożynkowa w kościele pw. Świętej Rodziny w Pile
               Otwarcie Konkursu Smaki Gmin Powiatu Pilskiego na Stadionie Powiatowym
16.00 – Korowód przejdzie następującymi ulicami: Kilińskiego, Staromiejską, Okrzei i Podgórną.

Stadion Powiatowy przy Okrzei
16:30 – Obrzęd Dożynkowy i koncert Zespołu Pieśni i Tańca ŁANY
17:30 – Podsumowanie konkursów dożynkowych
18:00 – Kapela SZYBEREK
19:00 – Rodzinny pojedynek siłaczy (boisko główne)
20:00 – Zespół AM
21:00 – GWIAZDA – Zespół WEEKEND
22:30 – Zabawa z Krzysztofem Belakiem.

Dodatkowe atrakcje:
- bezpłatne zamki dmuchane dla dzieci
- degustacja potraw
- prezentacja sprzętu rolniczego