18.08 2023 Kultura , Koncert , Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Recital Stanisława Soyki i widowisko na ekranie wodnym

Recital Stanisława Soyki i widowisko na ekranie wodnym 18 sierpnia (piątek) o godz. 20:00 w strefie rekreacji przy Starostwie Powiatowym w Pile, odbędzie się recital Stanisława Soyki oraz projekcja multimedialna na ekranie wodnym, w ramach projektu PiMBP w Pile pt. Wisława Szymborska „Co nie do pomyślenia jest do pomyślenia”. Wstęp wolny.

Wisława Szymborska „Co nie do pomyślenia jest do pomyślenia” – spotkania z Noblistką w powiecie pilskim”. Projekt Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile, finansowo i organizacyjnie wspierany przez Powiat Pilski. Patronat honorowy sprawują: Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej.

W programie:

- ”Tak się u nas życie dopełnia/ tak się u nas dopełnia świat” recital Stanisława Soyki - wokalisty jazzowego, pianisty i kompozytora. Przy okazji koncertu zaprezentujemy także wypożyczone z Fundacji Wisławy Szymborskiej wyklejanki (18 sierpnia/godz.20.00/ Strefa Rekreacji przy Starostwie Powiatowym w Pile). W repertuarze m.in. wiersz Wisławy Szymborskiej „Allegro ma non troppo” czyli „ Szybko ale nie za bardzo” oraz wiersze innych poetów;

- ”Jarmark cudów”
Uzupełnieniem wystawy, po koncercie, zapraszamy na spektakl wizualno-muzyczny składający się z wyklejanek, które wyszły spod ręki noblistki. Motywem przewodnim będą ulubione przez poetkę koty, tłem wydarzenia utwór pt. „Nic dwa razy” w wykonaniu zespołu Maanam i muzyka Tomasza Stańko z projektu muzycznego „Wisława”.  Widowisko prezentowane będzie na ekranie wodnym (18 sierpnia /godz.21.00/Strefa Rekreacji przy Starostwie Powiatowym w Pile)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą 58 700 w ramach   programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023.

Data wydarzenia: 18.08.2023 18:00 - 18.08.2023 21:00