13.03 2023 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

zapowiedź :Spotkanie informacyjne połączone ze szkoleniem dot. możliwości pozyskania mikrodotacji dla mieszkańców i stowarzyszeń 20 lutego ruszył konkurs, dzięki któremu mieszkańcy oraz organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o środki na działania aktywizujące obywateli. Młode organizacje dodatkowo znów będą mogły zakupić w ramach dotacji sprzęt. Organizacja ogrodu społecznego na osiedlu, wspólne sprzątanie lasu, sadzenie drzew, tworzenie murali, warsztaty, spotkania integrujące sąsiadów to tylko przykłady działań, na które można otrzymać pieniądze.

- Wiadomo, jak wiele dobra wokół nas robią organizacje pozarządowe. Dzięki oddolnej aktywności mieszkańców powstało wiele pięknych inicjatyw, a życie w gminach tętni.  Bardzo to doceniam i staram się wspierać te inicjatywy. Teraz nadarzyła się kolejna okazja, aby młode stowarzyszenia sięgnęły po środki, które pomogą im zrealizować wiele ambitnych projektów, również z programu grantowego Wielkopolska Wiara, która wspiera działania lokalne podejmowane przez mieszkańców województwa wielkopolskiego – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Stowarzyszenie Centrum PISOP zapraszają 13 marca (poniedziałek) na godz. 14.00 na spotkanie w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile (ul. Kilińskiego 12).

Przedstawiciel Centrum PISOP opowie do kiedy należy składać wnioski, w jakiej formie, kto jest uprawniony oraz inne kwestie związane z regulaminem konkursu. Od godziny 15.00 rozpocznie się z kolei szkolenie dotyczące tworzenia dobrych projektów, także tych składanych w konkursie Wielkopolska Wiara. Uczestnicy dowiedzą się jak uzasadniać potrzebę realizacji działań, na które chcemy otrzymać środki, jak opisywać działania aby były zrozumiałe dla oceniających czy jakie rezultaty podawać aby zwiększyć szanse na dobrą ocenę.

Szkolenie potrwa do godz. 19.00 a udział w nim, podobnie jak w spotkaniu informacyjnym na temat Wielkopolskiej Wiary, jest bezpłatny.

Aby zapisać się na spotkanie nt. konkursu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego pod linkiem https://forms.gle/KAMjbiV1RRSgkqKd7

Aby zapisać się na szkolenie dotyczące tworzenia projektów prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego pod linkiem https://forms.gle/zgyigQv8USDizX6G9

Więcej informacji udziela Piotr Kotlarek z Centrum PISOP (tel.: 534 205 699, mail: piotr.kotlarek@pisop.org.pl)

Data wydarzenia: 13.03.2023 14:00 - 13.03.2023 19:00