31.07
22.07 2021
Kultura , Koncert , Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Letnia Scena Klasyczna: Pamiątka z Hollywood

Letnia Scena Klasyczna: Pamiątka z Hollywood Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz dyrektor Polish Soloists Sebastian Czaja zapraszają na premierowy koncert nowego cyklu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Pile „Letnia Scena Klasyczna”. Tematem przewodnim koncertu będzie połączenie jednego z najwybitniejszych dzieł muzyki klasycznej - „Souvenir de Florence" Piotra Czajkowskiego oraz fragmenty najpiękniejszych tematów muzycznych prosto z Hollywood.
 
To będzie prawdziwa uczta dla melomanów. W pierwszej części usłyszymy Souvenir de Florence. Atmosfera gorączkowego pobudzenia w utworze, zapewne związana ze wspomnieniem podróży kompozytora do Florencji., przeplata się tu z muzycznymi wątkami kojarzącymi się z włoskim krajobrazem – nawiązaniem do gatunku serenady i taranteli. Nie brak też echa prawosławnych śpiewów liturgicznych i typowo rosyjskiej melodyki, tchnącej smutkiem i melancholią. Wszystko to pełne wirtuozerii i młodzieńczej werwy wykonawców.
 
Po krótkiej przerwie artyści wykonają składankę najpiękniejszych tematów z muzyki filmowej z Hollywood. Będziemy mogli usłyszeć tematy z takich filmów jak: Cinema Paradiso, Dobry Zły i Brzydki, Pewnego Razu Na Dzikim Zachodzie, Ojciec Chrzestny, Indiana Jones, Gladiator, Piraci z Karaibów czy Gwiezdne Wojny. Warto podkreślić, że ten ponad 30 minutowy utwór został napisany specjalnie na okazję koncertu przez Tomasza Karwana. 

Wykonawcami koncertu będzie Polish Soloists Sextet - zespół doskonale znany pilskiej publiczności. Wystąpią w składzie: Celina Kotz (skrzypce), Sebastian Czaja (skrzypce), Anna Krzyżak (altówka), Mateusz Doniec (altówka), Krystyna Wiśniewska (wiolonczela), Aneta Stefańska (wiolonczela). Artyści są laureatami ponad 250 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Występowali w najważniejszych salach na całym świecie dzieląc scenę z najwybitniejszymi gwiazdami.
 
Koncert odbędzie się 31 lipca, w sobotę o godzinie 20.30 na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei w Pile. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Wstęp jest darmowy. Serdecznie zapraszamy!
 

Data wydarzenia: 31.07.2021 00:00 - 22.07.2021 00:00

Zapisz się na newsletter