Komunikat w sprawie bieżącej sytuacji epidemicznej

Data: 04-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Komunikat w sprawie bieżącej sytuacji epidemicznej Komunikat Starosty Pilskiego nt. sytuacji epidemicznej w gminach powiatu pilskiego w dniu 4 listopada, przedstawia wicestarosta Arkadiusz Kubich.

1. Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile:
  • aktualnie mamy 982 osoby zakażone, w tym 636 osób z Piły,
  • 1562 osoby przebywają w kwarantannie, w tym 918 w Pile,
  • od początku pandemii: 747 ozdrowieńców, 1764 przypadki zakażenia, 35 osób zmarło.
2. Przypominam: dezynfekcja, dystans, maseczki! Przestrzegajmy tych zasad zwłaszcza w sklepach.

3. Jeżeli masz kaszel, gorączkę lub duszności, zadzwoń do swojego lekarza rodzinnego.

4. Od soboty będą obowiązywały nowe obostrzenia dotyczące: edukacji, kultury, sportu, życia społecznego oraz gospodarki, m.in.: ograniczenie działalności galerii handlowych, zamknięcie placówek kultury w tym kin i teatrów, a także przejście w tryb on-line nauki w klasach 1-3 szkół podstawowych. Restrykcje  obejmą również hotele. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały do 29 listopada. Szczegóły gov.pl

5. Unikajmy skupisk ludzkich, chrońmy zwłaszcza osoby starsze przed koronawirusem. Pomóżmy im np. w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa, zakupie leków.

6. Drive Thru w pilskim szpitalu wydłuża godziny pracy. Do 8 listopada  czynny jest codziennie w godzinach 8.00 do 15.00, od 9 listopada codziennie w godzinach 8.00 do 18.00. Więcej TUTAJ

6. Powiat Pilski na pomoc przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym w ramach tarczy antykryzysowej pozyskał łącznie 55 mln zł. Do tej pory wypłacono ponad 51 mln zł w tym 32,1 mln w ramach pożyczek oraz 19 mln zł w ramach innych instrumentów wsparcia. Do rozdysponowania pozostało 3,8 mln zł. Szczegóły PUP Piła. 

8. Jeżeli przebywasz na kwarantannie lub w izolacji domowej nie musisz już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. ZUS sam pozyskuje te informacje i przekazuje je naszemu pracodawcy.

9. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pomaga producentom i sprzedawcom chryzantem, którzy do 6 listopada mogą złożyć odpowiedni wniosek. Więcej TUTAJ

10. Dbajmy o zdrowie swoje i swoich najbliższych, dbajmy o seniorów, unikajmy skupisk ludzkich, ale również nie bójmy się zwracać uwagę tym osobom, które nie mają założonej maseczki bądź przyłbicy.

Mimo ciężkiej sytuacji bądźmy optymistami.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY
Zapisz się na newsletter