Rośnie liczba zakażonych, punkt Drive Thru rejestruje całą dobę

Data: 28-10-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rośnie liczba zakażonych, punkt Drive Thru rejestruje całą dobę Komunikat Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego o sytuacji epidemicznej w gminach powiatu pilskiego 28. 10. 2020 r.
- W ciągu minionego tygodnia przybyło nam 470 osób, u których potwierdzono obecność SARS-CoV-2. Jest to już sytuacja niepokojąca jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę osób, które od początku pandemii zostały zakażone, a jest ich przeszło tysiąc. Powiat pilski zamieszkuje około 140 tys. mieszkańców, więc średnio 140. osoba miała do czynienia z koronawirusem - mowi starosta Eligiusz Komarowski.
I apeluje, aby zwłaszcza teraz przestrzegać obowiązujących zasad: dystansu, ograniczania spotkań, dezynfekcji rąk, noszenia maseczek oraz zasad bezpieczeństwa określonych dla czerwonej strefy.
Szczegóły TUTAJ

28 października w kraju mamy kolejny rekord, prawie 19 tys. nowych zakażeń i niestety Wielkopolska jest liderem, prawie 3 tys. nowych przypadków. W gminach powiatu pilskiego przybyło 38 nowych zakażeń. Obecnie najwięcej osób zakażonych jest w Pile 385, najmniej w Miasteczku Krajeńskim – 4.
Przeszło tysiąc osób jest na kwarantannie, do tej pory zmarło 20 osób. Najmłodsza z tych osób to 39-letnia mieszkanka Gminy Wyrzysk.

W Punkcie Drive Thru przy Szpitalu Specjalistycznym w Pile ze względu na większa liczbę osób zgłaszających, uruchomiono dodatkowy telefon do rejestracji:  532 455 731 (komórkowy), pod który można dzwonić w godzinach od 13.30 do 8.00. W godz. od 8.00 do 13.30  należy dzwonić pod nr tel. 67 210 66 79.
Punkt Drive Thru jest czynny codziennie od 8.00 do 12.00.

W szpitalu od kilku miesięcy działa również laboratorium, w którym wykonuje się testy na obecność koronawirusa. Planowany jest zakup kolejnego urządzenia, aby przyspieszyć badania. Przypominamy, że skierowanie do punktu Drive Thru wydaje lekarz rodzinny.
Należy przygotować się do badania, minimum 2 godziny przed nie należy spożywać posiłku, nie pić napojów, nie żuć gum, nie płukać jamy ustnej, nie palić, nie przyjmować leków, aby wynik był miarodajny.

W ostatnim czasie dzięki dotacji Wojewody Wielkopolskiego doposażyliśmy Szpital Powiatowy w Wyrzysku i Szpital Powiatowy w Pile w dodatkowe środki ochrony, które zwiększą bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i personelu.     

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych.
- Słyszymy apele, aby wizyty na grobach bliskich rozłożyć w czasie, niekoniecznie wszyscy musimy się spotykać 1 listopada. Dla własnego bezpieczeństwa warto taką wizytę złożyć wcześniej - dodaje starosta.

Przypominamy, że 1 listopada będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu w rejonie Cmentarza Komunalnego w Pile. Od ul. Poznańskiej autobusy będą się kierowały tylko w kierunku ul. Przemysłowej, a samochody będą poruszały się w kierunku ul. Motylewskiej, w  jednym kierunku na około cmentarza.    

Starostwo Powiatowe w Pile funkcjonuje normalnie bez wyłączenia działania poszczególnych wydziałów, z zachowaniem środków bezpieczeństwa sanitarnego. Zmieniła się tylko formuła porad prawnych ze stacjonarnych na zdalną. Na poradę należy się umówić pod nr: 67 210 93 80.

Przypominamy, że trwa nabór na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla osób po udarze mózgu w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku. Tel. 67 286 26 22, szczegóły na stronie szpitala TUTAJ
  
Nadal również można korzystać z pomocy PUP w Pile w ramach tarczy antykryzysowej, szczegóły TUTAJ

Zapisz się na newsletter