Dla firm 5,8 mln zł, dla DPS-ów 2,4 mln na pomoc w epidemii

Data: 16-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dla firm 5,8 mln zł, dla DPS-ów 2,4 mln na pomoc w epidemii Komunikat Starosty Pilskiego o sytuacji epidemicznej w gminach powiatu pilskiego 16 września 2020 r.
W ciągu minionych kilku dni przybyło nam kilka osób zakażonych, ale obecnie sytuacja się na tyle ustabilizowała, że  od dwóch dni nie mamy żadnej osoby z potwierdzonym zakażeniem. Aktualnie mamy 9 osób zakażonych: 8 z Piły, 1 z gminy Łobżenica. Obecnie 95 osób objętych jest kwarantanną.
- Pojawia się coraz więcej komentarzy, poddających w wątpliwość, czy koronawirus w ogóle istnieje. Upływający czas na pewno to zweryfikuje, ale taki zwykły ludzki rozsądek nakazuje nam jednak, by być ostrożnym - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   

2,4 mln dla dps-ów
Starosta dziękuje Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego, który uwzględnił wniosek Powiatu Pilskiego o dofinasowanie pięciu domów pomocy społecznej w łącznej kwocie 2,4 mln zł na zabezpieczenie mieszkańców i pracowników w czasie epidemii COVID – 19.
Grant przeznaczony zostanie np. na przebadanie pracowników dps-ów pod kątem zakażenia koronawirseum, na zakup środków ochrony osobistej a także profesjonalnego wyposażenia oraz na dodatkowe wynagrodzenie kadry, które pracuje w ryzykownych warunkach, z drugiej strony czuje na sobie odpowiedzialność, by nie zarazić mieszkańców. 
 
Pieniądze dla przedsiębiorców
Nadal udzielana jest pomoc z Powiatowego Urzędu Pracy w Pile dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych w czasie epidemii.
W ramach tarczy antykryzysowej przyznano Powiatowi Pilskiemu aż 55 mln zł. Wydaliśmy dotąd 49,2 mln zł, w tym na pożyczki 31,9 mln zł, na inne instrumenty 17,2 mln zł. Pozostało jeszcze 5,8 mln. Zachęcam do korzystania z tej pomocy. Szczegóły: https://pila.praca.gov.pl/

Dla rolników
30 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny, który potrwa do 30 listopada. Warto spisać się samemu przez Internet stronie Głównego Urzędu Statystycznego: https://spisrolny.gov.pl/ lub telefonicznie – infolinia 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.
Obejmuje on wszystkie gospodarstwa rolne.  

Czekamy na filmy
Przypominamy o konkursie filmowym „Powiat Pilski i jego atrakcje. Przedłużyliśmy termin zgłaszania filmów do 21 września, już kilkanaście zgłoszeń do nas dotarło, nagrody są pokaźne. Co ważne, nie musi być to profesjonalny film, warto się zgłosić.  
Szczegóły: https://www.powiat.pila.pl/promocja-kultura-i-sport/konkurs-filmowy

Zapraszamy do korzystania ze Stadionu Powiatowego przy Okrzei. Stadion jest otwarty codziennie do 21.30.
- Mam nadzieję, że niedługo uda nam się uzyskać od władz Miasta Piły obiekt strzelnicy przy alei Powstańców Wlkp. Mamy gotowy plan, jak tą strzelnicę po dwóch latach zamknięcia, z powrotem oddać w użytkowanie mieszkańcom. Jak wynika z oficjalnych danych ten obiekt w 2016 r. odwiedziło 13 tys. mieszkańców. To zatem godne miejsce do rekreacji i uprawiania sportu - podsumowuje starosta. 


 
Zapisz się na newsletter