Komunikat Starosty Pilskiego: zakażeń przybywa, nośmy maseczki

Data: 30-07-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Komunikat Starosty Pilskiego: zakażeń przybywa, nośmy maseczki Komunikat Starosty Pilskiego 30 lipca 2020 r. o sytuacji epidemicznej w gminach powiatu pilskiego.
- Niestety wzrasta nam liczba osób, u których potwierdzono koronawirusa. Jest ich w tej chwili 13. Niestety jedna osoba spośród zakażonych zmarła, mamy już 4 przypadki śmiertelne, na łączną liczbę 40 zakażonych od początku pandemii w gminach powiatu pilskiego. Szczególnie w ostatnich dniach przyrost liczby zakażeń jest spory, dzisiaj mamy kolejne 4 nowe przypadki - informuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Apel Sanepidu
Wśród zakażonych jest 4 księży z Parafii pw. Świętej Rodziny w Pile. W związku z tym Powiatwa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile prosi o zgłaszanie się osób, które w ostatnim czasie uczestniczyły tutaj w mszach św. w dniach od 26 lipca (niedziela) do 30 lipca.
Tel. alarmowy całodobowy: 693 450 561.

Nośmy maseczki
- Przy tej okazji przypominam o przestrzeganiu ważnych zasad, nośmy maseczki w miejscach publicznych, bo zarazić się możemy nie tylko w kościele, ale także w sklepach, środkach transportu publicznego. Apeluję do właścicieli sklepów, aby pojawił się pewien solidaryzm, by nie obsługiwać klientów bez maseczek. Mam nadzieję, że niebawem wspólnie pokonamy problem nowych zakażeń, bo zależy to tylko od postawy nas samych - dodaje starosta.

Jeśli mamy takie objawy jak kaszel, gorączka, duszności zadzwońmy czy do lekarza rodzinnego, czy na numer alarmowy 112, do Sanepidu: 693 450 561, czy bezpośrednio na oddział szpitalne do Poznania: dla dorosłych: 61 873 92 36, dla dzieci: 504 907 994.
Obecnie mamy 131 osób objętych kwarantanną i możemy się spodziewać, że ta liczba będzie wzrastać.   

Pomoc dla przedsiębiorców
Kto wie, czy na nowo nie wrócą pewne obostrzenia, dzisiaj mamy dobowy rekord zakażeń w kraju, to z pewnością będzie to trudny okres dla naszych przedsiębiorców, dlatego cały czas zachęcam do korzystania z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Pile w ramach tarczy antykryzysowej. To pomoc skierowana do przedsiębiorców i stowarzyszeń. 
Szczegóły: https://pila.praca.gov.pl/