Komunikat Starosty Pilskiego: sytuacja epidemiczna się pogorszyła

Data: 28-07-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Komunikat Starosty Pilskiego: sytuacja epidemiczna się pogorszyła Komunikat Starosty Pilskiego z 28 lipca 2020 r.
- Sytuacja epidemiczna w gminach powiatu pilskiego nieco nam się pogorszyła, więc komunikaty będą nadawane częściej. Wczoraj potwierdzono nowe zakażenia u 7 osób, mieszkających w Pile.To dowód na to, że nadal musimy uważać, być czujni i dbać o swoje bezpieczeństwo, jak i naszych bliskich - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pamiętajmy że nadal obowiązują pewne nakazy: noszenie maseczek w sklepach, w środkach komunikacji publicznej, kościołach, bankach, przychodniach.

Ważne telefony
Jeśli zaniepokoimy się swoim stanem zdrowia, mamy podwyższoną temperaturę, kaszel, duszności zgłaszajmy ten fakt:
Numer alarmowy 112 lub do lekarza rodzinnego, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile: 693 450 561 lub na oddziały zakaźne do szpitali w Poznaniu: 
Dla dorosłych: 61 873 92 36, dla dzieci: 504 907 994. Uzyskacie Państwo informacje, jak dalej postępować.

Testy na koronawirusa
W Szpitalu Specjalistycznym w Pile już wkrótce będą wykonywane testy na obecność koronawirusa, czekamy jeszcze na decyzję NFZ.
- Wierzę, że szybko dołączymy do akredytowanych laboratoriów w kraju - mówi starosta.

Wydział Komunikacji
Przypominamy, że Wydział Komunikacji pracuje w wydłużonych godzinach, w poniedziałku od 8.00-16.30, od wtorku do piątku od 8.00-15.00. Kolejki spowodowane są tym, że na sali obsługi może przybywać jedna osoba przy jednym stanowisku. W okresie letnim zgłasza się również więcej osób, które chcą np. zarejestrować samochód.
Możliwe, że już jesienią otworzymy placówkę zewnętrzną związaną z obsługą Wydziału Komunikacji, nawet w godzinach popołudniowych.

Bon turystyczny
Jeśli mówimy o wakacjach, pamiętajmy, że ruszył program Polski Bon Turystyczny. Przysługuje on na dzieci, płacimy nim za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne. 
Od 24 lipca również przedsiębiorcy i organizacje pożytku publicznego z branży turystycznej mogą zgłaszać się do tego programu.
Szczegóły:  Infolinia 22 11 22 111, e-mail: bon@zus.pl, www.bonturystyczny.gov.pl
 
Tarcza antykryzysowa
Przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe nadal mogą korzystać z pomocy PUP w Pile w ramach Tarczy antykryzysowej np. z pożyczek do 5 tys. zł, które mogą być umorzone. Łącznie pozyskaliśmy 50 mln zł, wydatkowaliśmy ponad 40 mln, więc sporo środków jeszcze nam zostało.
Szczegóły: https://pila.praca.gov.pl/