Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

710 testów w domach pomocy społecznej i wszystkie negatywne!

Data: 29-05-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

710 testów w domach pomocy społecznej i wszystkie negatywne! Komunikat Starosty Pilskiego 29 maja 2020r.
- Na początek bardzo dobra informacja. Mamy kolejnego ozdrowieńca, w sumie mamy już 8 osób, które pokonały koronawirusa. Obecnie zakażonych w powiecie pilskim mamy 16 osób, którym życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Od trzech dni nie przybyło w powiecie pilskim  żadnych przypadków z potwierdzonym zakażeniem. Miejmy nadzieję, że ten stan się utrzyma i ogniska zakażeń, zostały wygaszone
- mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Przywrócono porody rodzinne w szpitalu
Szpital Specjalistyczny w Pile nie tylko ponownie uruchomił pracę na zwieszonych wcześniej oddziałach, ale od wczoraj (28 maja) możliwe są również tzw. porody rodzinne. Przy porodzie kobiecie może towarzyszyć tylko jedna osoba, odpowiednio zabezpieczona. Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz/położna Izby przyjęć po wstępnym badaniu i analizie ryzyka epidemiologicznego
Szczegółowe zasady: www.szpitalpila.pl

Przypominamy, że w Szpitalu Specjalistycznym w Pile niebawem przebudowywany i zmodernizowany będzie Oddział Chemioterapii. To  bardzo ważna i dobra wiadomość dla pacjentów onkologicznych.
- Już ogłoszony został przetarg, mam nadzieję, że szybko sfinalizujemy tę inwestycję, realizowaną wspólnie przez Powiat Pilski i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - dodaje starosta. 

710 testów i wszystkie wyniki negatywne
W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu pilskiego miała miejsce masowa akcja pobierania wymazów na obecność koronawirusa, w sumie pobrano ich przeszło 2,5 tysiąca.
Liczną grupę stanowili mieszkańcy i pracownicy Domów Pomocy Społecznej. Przebadano 409 mieszkańców i 301 pracowników i wszystkie wyniki są negatywne, nikt nie ma koronawirusa.

Dla przedsiębiorców wypłacono już 29 mln zł
Pełną parą pracuje Powiatowy Urząd Pracy. Na 6137 wniosków o pożyczki udzielono 5451 na kwotę blisko 27mln 246 tys. zł.  Rośnie również liczba zrealizowanych wniosków na dofinansowanie składek i wynagrodzeń, obecnie zrealizowanych zostało 121 wniosków dla 954 pracowników na kwotę ponad 1 mln 380 tys. zł.
W sumie Powiat Pilski na pomoc przedsiębiorcom pozyskał 50 mln zł, do tej pory wypłacono 29 mln zł, do rozdysponowania zostało zatem 21 mln. Zachęcamy przedsiębiorców do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy w Pile:
https://pila.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza


 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group