„Budowa hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile” zakwalifikowana do Planu Wieloletniego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Data: 23-03-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Budowa hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile” zakwalifikowana do Planu Wieloletniego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Minister Sportu i Turystyki zatwierdził aktualizację Planu WIeloletniego do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Inwestycja Powiatu Pilskiego polegająca na budowie hali sportowej przy Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile została wpisana do przedmiotowego Planu.

Dzięki realizacji projektu powstanie miejsce służące potrzebom polskiego sportu wyczynowego, które zapewnieni odpowiednie warunki szkolenia i treningu młodzieży i sportowców. W przyszłości obiekt stanie się areną ważnych zawodów i imprez sportowych lokalnych oraz o zasięgu krajowym w trzech podstawowych dyscyplinach sportowych: piłka ręczna, piłka siatkowa, koszykówka. Budynek Hali Sportowej ma służyć do celów treningowych uczniom Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, uczniom pobliskiej szkoły ponadgimnazjalnej oraz rekreacji mieszkańców Piły i regionu.

Oprócz inwestycji planowanej do realizacji przez Powiat Pilski w ramach programu będą realizowane np. takie inwestycje jak; modernizacja toru łyżwiarskiego Stegny w Warszawie, budowa pływalni olimpijskiej w Gdyni, hal lekkoatletycznych w Poznaniu i Wrocławiu. W tym doborowym gronie znalazł się też Powiat Pilski. Powyższe pozwala o ubieganie się o dofinansowanie przedmiotowej inwestycji w ciągu najbliższych trzech lat.

Szczegółowa lista projektów wpisanych do Planu Wieloletniego znajduje sie w poniższym linku:
https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/infrastruktura/2018-rok/2226,Program-inwestycji-o-szczegolnym-znaczeniu-dla-sportu-edycja-2018.html

 
Zapisz się na newsletter