Dziś Święto Policji

Data: 24-07-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dziś Święto Policji 24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Życzenia Policjantom i cywilnym pracownikom Policji składa starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Z okazji Święta Policji, chciałbym podziękować wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom służb mundurowych, którzy codziennie poświęcają się dla naszego bezpieczeństwa i porządku. Dziękuję Wam za codzienną, niełatwą służbę, za zaangażowanie, profesjonalizm i poświęcenie, którym każdego dnia przyczyniacie się do utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wasza ciężka służba jest fundamentem, na którym budujemy nasze bezpieczeństwo. Życzę Wam przede wszystkim zdrowia, siły i wytrwałości niezbędnej w tym zawodzie. Niech Wasze dążenia, zarówno zawodowe, jak i osobiste, zawsze kończą się sukcesem, a trudne momenty tylko hartują, i dają siłę do dalszego działania.

Jako Powiat Pilski wspieramy naszych dzielnych policjantów słowem uznania, wspólnie realizujemy akcje profilaktyczne ale również działamy na rzecz zapewnienia odpowiednich środków, by mogli wykonywać swoją służbę jeszcze skuteczniej. Chociażby dzięki wsparciu finansowemu udało się zakupić nowe radiowozy, które umożliwiają jeszcze szybszą reakcję na sytuacje awaryjne i zagrożenie. Wierzę, że inwestycje w odpowiednie wyposażenie są niezbędne, by nasza Policja mogła skutecznie pełnić swoją misję i działać na rzecz lokalnej społeczności.

W tym dniu nie sposób również zapomnieć o pracownikach cywilnych. Wasza ciężka praca, profesjonalizm i poświęcenie umożliwiają policjantom skupienie się na ich kluczowych obowiązkach, co przekłada się na bezpieczeństwo i spokój wszystkich obywateli.

Dziękuję Wam wszystkim za poświęcenie i niech to święto będzie dniem pełnym uznania dla Waszej ciężkiej służby i pracy.

Eligiusz Komarowski
Starosta Pilski