Strażacy z Piły wyruszyli z pomocą do Grecji

Data: 20-07-2023    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Strażacy z Piły wyruszyli z pomocą do Grecji Grecja od kilku dni zmaga się z pożarami, które pochłonęły już setki hektarów. Tysiące osób mieszkających koło Aten zostało ewakuowanych. Akcji gaśniczej nie ułatwiają ponad 40-stopniowe upały, a także silny wiatr. W walce z żywiołem pomogą też polscy strażacy, w tym z Piły.
Z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile oddelegowano 6 strażaków, którzy już wcześniej brali udział w podobnych akcjach w Grecji czy Szwecji. Dodatkowo wysłano samochód operacyjny z quadem i pojazd ratowniczo-gaśniczy.

- Dziękuję naszym dzielnym strażakom za gotowość. Jesteście doskonałymi ambasadorami naszego kraju, powiatu i miasta. Wasza praca, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi jest godna podziwu. Zresztą Grecy nieprzypadkowo jako pierwsi zaakceptowali naszą pomoc. Znają już wasze możliwości i doświadczenie – mówi starota pilski Eligiusz Komarowski.

W sumie z Polski do Grecji wyruszyło 149 strażaków oraz 49 pojazdów.

Przed wyjazdem do punktu koncentracji, w pilskiej komendzie odbyła się odprawa z st. bryg. Jarosławem Kołakiem. Komendant powiatowy PSP w Pile życzył naszym strażakom powodzenia i bezpiecznego powrotu do domu.

- Ja również dołączam się do tych życzeń – dodaje starosta pilski.

Zapisz siÄ™ na newsletter