Strażackie Manewry Ratownictwa Medycznego

Data: 12-10-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strażackie Manewry Ratownictwa Medycznego Ponad 130 strażaków z 17 jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu pilskiego uczestniczyło w Powiatowych Manewrach Ratownictwa Medycznego. Tegorocznym gospodarzem Manewrów była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowie, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Pile oraz Urzędu Gminy Szydłowo.

- Obserwując zmagania naszych strażaków jestem pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności i sprawności działania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Doceniam również to, iż ciągle chcą się doskonalić, tak by jak najskuteczniej reagować podczas prawdziwych akcji. Mając świadomość tego, że czuwają nad nami prawdziwi profesjonaliści, możemy czuć się bezpieczniej - powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Zespoły musiały zmierzyć się z czterema zaaranżowanymi sytuacjami. A były to: podtopione i wyciągnięte ze stawu dziecko, zderzenie rowerzysty z samochodem osobowym, próba samobójcza na peronie oraz uraz kończyny górnej na terenie gospodarstwa rolnego. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, iż Manewry odbywały się po zmroku.

Powiatowe Manewry Ratownictwa Medycznego odbyły się już po raz piąty. Dotychczas organizowano je na terenie gmin: Wyrzysk, Łobżenica, Piła i Kaczory.