"Mechanik" będzie kształcił cyberinformatyków!

Data: 04-07-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

"Mechanik" będzie kształcił cyberinformatyków! Zespół Szkół Technicznych w Pile znalazł się w elitarnym gronie 16 szkół w kraju, które kształcić będą uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa.
 
Jest to możliwe dzięki temu, że szkoła, decyzją ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, została zakwalifikowana do programu „CYBER.MIL z klasą”. 3 lipca br. dyrektor placówki Daria Szostak, odebrała z rąk ministra, certyfikat potwierdzający zakwalifikowanie do tego programu. Program został zainicjowany z okazji pierwszego roku funkcjonowania Narodowego Centrum Bezpieczeństwa w Cyberprzestrzeni oraz nadania sztandaru tej jednostce. Ministerstwo Obrony Narodowej wyłoniło 16 szkół średnich (po jednej w każdym województwie) ubiegających się o zakwalifikowanie do udziału w tym programie. Dzięki temu w placówkach tych zostanie utworzona klasa o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”.

- Dziękuję paniom dyrektor Darii Szostak oraz Łucji Zielińskiej, za  ogromne zaangażowanie w ten projekt.  Zakwalifikowanie naszej szkoły jako jedynej z województwa, to ogromne wyróżnienie dla całej społeczności oświatowej, nie tylko z terenu powiatu pilskiego, ale całej północnej Wielkopolski – mówi starosta piski Eligiusz Komarowski.

Inicjatywę poparli radni klubów Porozumienie Samorządowe oraz PIS w Radzie Powiatu w Pile. Przeciwni byli radni Platformy Obywatelskiej: Maria Augustyn, Stanisław Dąbek, Daria Karwacka, Stefan Rymer, Wojciech Szutkowski i Rafał Zdzierela. Wstrzymali się: Paweł Jarczak, Ewelina Ślugajska, Grzegorz Wądołowski i Stefan Piechocki (PSL).
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group