Radosny piknik w wyrzyskim szpitalu

Data: 01-06-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Radosny piknik w wyrzyskim szpitalu Po raz pierwszy z okazji Dnia Dziecka w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku zorganizowano piknik rodzinny dla małych pacjentów i dzieci pracowników. Impreza udała się znakomicie dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji.
 
W organizację pikniku włączyli się pracownicy szpitala oraz członkowie Społecznego Stowarzyszenia na Rzecz Szpitala Powiatowego w Wyrzysku przy finansowym wsparciu Powiatu Pilskiego oraz licznych sympatyków placówki.
 
- Warto wspierać przedsięwzięcia, które dają dzieciom choć odrobinę radości. Również takie, które uaktywniają inicjatywy lokalnej społeczności – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.
 
- W ubiegłym roku zorganizowaliśmy koncert charytatywny na rzecz oddziału dziecięcego naszego szpitala, a teraz postanowiliśmy naszych małych pacjentów i dzieci pracowników zaprosić na piknik z okazji Dnia Dziecka. Sami uprzątnęliśmy park, przygotowaliśmy dekoracje, uszyliśmy stroje i prowadziliśmy zabawy i animacje dla maluchów. Znaleźliśmy też wielu ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie włączyli się w to przedsięwzięcie i wszystkim im serdecznie dziękujemy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasi mali pacjenci tak świetnie się bawili wspólnie ze swoimi zdrowymi rówieśnikami. Ich uśmiech jest dla nas największym podziękowaniem – powiedziała Grażyna Kończewska, przełożona pielęgniarek wyrzyskiego szpitala i wiceprezes Stowarzyszenia.
 
- Nasz szpital jest ważną jednostką dla miasta i gminy Wyrzysk, a także wschodniej części powiatu pilskiego. Służymy tutejszej społeczności również poprzez organizację takich wydarzeń. Chcieliśmy dać naszym małym pacjentom również trochę zabawy i pokazać nasz szpital zdrowym dzieciom i wszystkim mieszkańcom – powiedział Almuetaz Bellah Nasrullah, prezes Szpitala Powiatowego w Wyrzysku.
 
Dzień Dziecka odbył się na terenie parku wyrzyskiego szpitala. Podczas festynu zaprezentowały się grupy taneczne z MGOK w Wyrzysku, były też zabawy i pląsy a o dobre nastroje najmłodszych zadbali też klauni. Dzieci miały również prawdziwą ucztę kulinarną. Na pikniku nie zabrakło policjantów z Komisariatu w Wyrzysku oraz miejscowych strażaków ochotników, którzy również przygotowali moc atrakcji.
 
- Urzekła mnie rodzinna atmosfera pikniku oraz ogromne zaangażowanie pracowników szpitala - członków stowarzyszenia. Po raz kolejny pokazali oni, że są zgranym zespołem. To była bardzo udana  impreza i mam nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz ważnych wydarzeń wyrzyskiej placówki – powiedziała Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile.
 
Organizatorzy pikniku odebrali wiele słów uznania, podziękowań i gratulacji również od innych m.in.: starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, zastępcy burmistrza Wyrzyska Tadeusza Perlińskiego oraz burmistrza Wysokiej Marka Madeja. Najważniejsze jednak były jednak podziękowania od najmłodszych, którzy mogli przeżyć jeden ze wspanialszych Dni Dziecka.
 
Zapisz się na newsletter