Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Radosny piknik w wyrzyskim szpitalu

Data: 01-06-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Radosny piknik w wyrzyskim szpitalu Po raz pierwszy z okazji Dnia Dziecka w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku zorganizowano piknik rodzinny dla małych pacjentów i dzieci pracowników. Impreza udała się znakomicie dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji.
 
W organizację pikniku włączyli się pracownicy szpitala oraz członkowie Społecznego Stowarzyszenia na Rzecz Szpitala Powiatowego w Wyrzysku przy finansowym wsparciu Powiatu Pilskiego oraz licznych sympatyków placówki.
 
- Warto wspierać przedsięwzięcia, które dają dzieciom choć odrobinę radości. Również takie, które uaktywniają inicjatywy lokalnej społeczności – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.
 
- W ubiegłym roku zorganizowaliśmy koncert charytatywny na rzecz oddziału dziecięcego naszego szpitala, a teraz postanowiliśmy naszych małych pacjentów i dzieci pracowników zaprosić na piknik z okazji Dnia Dziecka. Sami uprzątnęliśmy park, przygotowaliśmy dekoracje, uszyliśmy stroje i prowadziliśmy zabawy i animacje dla maluchów. Znaleźliśmy też wielu ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie włączyli się w to przedsięwzięcie i wszystkim im serdecznie dziękujemy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasi mali pacjenci tak świetnie się bawili wspólnie ze swoimi zdrowymi rówieśnikami. Ich uśmiech jest dla nas największym podziękowaniem – powiedziała Grażyna Kończewska, przełożona pielęgniarek wyrzyskiego szpitala i wiceprezes Stowarzyszenia.
 
- Nasz szpital jest ważną jednostką dla miasta i gminy Wyrzysk, a także wschodniej części powiatu pilskiego. Służymy tutejszej społeczności również poprzez organizację takich wydarzeń. Chcieliśmy dać naszym małym pacjentom również trochę zabawy i pokazać nasz szpital zdrowym dzieciom i wszystkim mieszkańcom – powiedział Almuetaz Bellah Nasrullah, prezes Szpitala Powiatowego w Wyrzysku.
 
Dzień Dziecka odbył się na terenie parku wyrzyskiego szpitala. Podczas festynu zaprezentowały się grupy taneczne z MGOK w Wyrzysku, były też zabawy i pląsy a o dobre nastroje najmłodszych zadbali też klauni. Dzieci miały również prawdziwą ucztę kulinarną. Na pikniku nie zabrakło policjantów z Komisariatu w Wyrzysku oraz miejscowych strażaków ochotników, którzy również przygotowali moc atrakcji.
 
- Urzekła mnie rodzinna atmosfera pikniku oraz ogromne zaangażowanie pracowników szpitala - członków stowarzyszenia. Po raz kolejny pokazali oni, że są zgranym zespołem. To była bardzo udana  impreza i mam nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz ważnych wydarzeń wyrzyskiej placówki – powiedziała Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile.
 
Organizatorzy pikniku odebrali wiele słów uznania, podziękowań i gratulacji również od innych m.in.: starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, zastępcy burmistrza Wyrzyska Tadeusza Perlińskiego oraz burmistrza Wysokiej Marka Madeja. Najważniejsze jednak były jednak podziękowania od najmłodszych, którzy mogli przeżyć jeden ze wspanialszych Dni Dziecka.