Paleniu mówimy stanowcze „nie!”

Data: 24-11-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Paleniu mówimy stanowcze „nie!”

Z okazji obchodzonego 20 listopada Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, wewnątrz pilskiego Starostwa pojawił się punkt promocji zdrowia. Zainteresowani bezpłatną usługą zdrowotną (a było ich w piątek ponad siedemdziesięcioro) mogli zbadać zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, poziom glukozy, zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie  i zmierzyć ciśnienie krwi. Dodatkowo pojawiła się szansa skorzystania z poradnictwa antynikotynowego oraz dotyczącego zasad zdrowego stylu życia i techniki samobadania piersi.

Punkt zorganizowały: Wydział Spraw Obywatelskich, Zarządzania Kryzysowego i Aktywizacji Niepełnosprawnych w pilskim Starostwie, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Pile i Polski Czerwony Krzyż w Pile. Badania wykonały studentki pielęgniarstwa z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Staszica.