Jubileuszowy Sanepid

Data: 14-10-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileuszowy Sanepid

Dwie okrągłe rocznice świętowali w piątek, 10 października, pracownicy pilskiego Sanepidu. Pierwszą okazją był jubileusz 95-lecia służb sanitarnych w Polsce, a drugą 60-lecie Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Rolę gospodarza uroczystości, którą zorganizowano w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”, pełniła szefowa pilskiej instytucji, Danuta Kmieciak. Gratulacje pracownikom przekazali między innymi starosta Mirosław Mantaj i przewodniczący rady powiatu Marian Martenka.

Państwowa Inspekcja Sanitarna zajmuje się między innymi sprawowaniem nadzoru nad higieną pracy, środowiska, nauczania i wypoczynku, warunkami zdrowotnymi żywienia oraz warunkami higieniczno – sanitarnymi w obiektach użyteczności publicznej.