Wąskie tory przyciągnęły świat

Data: 30-09-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wąskie tory przyciągnęły świat

Wielu gości nie tylko spoza powiatu pilskiego, ale nawet z zagranicy dotarło do Czajcza i Białośliwia, gdzie w sobotę i niedzielę odbył się IV Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych. Organizatorzy postarali się o dużą niespodziankę dla koneserów, sprowadzając na wydarzenie aż cztery czynne parowozy. - Chcemy, żeby w przyszłym roku było ich pięć! – deklarowali. Dodajmy, że przedsięwzięcie przygotowali pracownicy Powiatu, członkowie Towarzystwa Wyrzyska Kolejka Powiatowa oraz Peter Erk z Ilmenau (Niemcy). – To był najlepszy zlot w historii – chwalił przedsięwzięcie starosta Mirosław Mantaj chwilę po zakończeniu wspaniałego niedzielnego koncertu w wykonaniu zespołu Boogie Boys. Poprzeczka została ustawiona wysoko, ale możemy być pewni, że kolejkowi pasjonaci zrobią wszystko, aby ją pokonać i przygotować jeszcze ciekawszą imprezę za kilka miesięcy.