Stulatka w pełni sił

Data: 24-09-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Stulatka w pełni sił

Takie jubileusze nie są codziennością. W ubiegłym tygodniu Szkoła Podstawowa w Mościskach (gmina Wysoka) obchodziła stulecie istnienia. Patronem placówki jest silnie związany z tamtejszą społecznością w okresie międzywojennym Wacław Popiel. W piątek historię życia tej wyjątkowej postaci przypomniała córka, Cecylia Berka.

Obecnie funkcję dyrektora Szkoły pełni Maria Szerement. Podczas obchodów władze powiatu reprezentował Mirosław Mantaj, dla którego wyprawa do Mościsk miała szczególne znaczenie. Obecny starosta właśnie w Mościskach rozpoczął pracę w zawodzie nauczyciela,  a w latach 1992-1999 był dyrektorem obecnej jubilatki.

Jednym z najważniejszych momentów jubileuszowych uroczystości było przekazanie placówce nowego sztandaru, który wcześniej został poświęcony podczas mszy świętej.