Co TY wiesz o profilaktyce raka piersi?

Data: 09-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Co TY wiesz o profilaktyce raka piersi?

O tym, jak dbać o siebie, a zwłaszcza jak bronić się przed nowotworami dyskutowano dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Pile podczas konferencji „Kobieta i zdrowie”. Hasło przyświecające spotkaniu brzmiało: „Październik miesiącem profilaktyki raka piersi”. To już dziesiąta konferencja organizowana przez Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego wraz z Wielkopolskim Centrum Onkologii (WCO).

Wykładowcami podczas wtorkowego spotkania byli: prof. dr hab. Julian Malicki – dyrektor WCO, dr hab. Janusz Skowronek oraz dr n. med. Agnieszka Dyzmann – Sroka. Konferencję otworzył Starosta Pilski Mirosław Mantaj, honorowy patron przedsięwzięcia. W swoim przemówieniu profesor Malicki podziękował władzom Powiatu za wydatne wsparcie przy powstawaniu publicznego ośrodka radioterapii w Pile. W przerwie konferencji uczestnicy (wśród których – co oczywiste – przeważały panie) mieli możliwość zbadania zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Na koniec obecni otrzymali certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu.