XLII sesja Rady Powiatu w Pile

Data: 29-08-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

XLII sesja Rady Powiatu w Pile

28 sierpnia odbyła się XLII sesja Rady Powiatu w Pile. Tym razem była to sesja wyjazdowa, radni obradowali w świetlicy wiejskiej w Brzostowie, w gminie Miasteczko Krajeńskie.

Najwięcej czasu radni poświęcili sytuacji ekonomicznej i społeczno – kadrowej Szpitala Powiatowego w Wyrzysku spółka z o.o.

Przedmiotem obrad były również remonty i inwestycje na drogach  oraz informacja o realizacji umów zawartych na zadania w zakresie sportu i turystyki w pierwszym półroczu. Radni przyjęli również informację Wielopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Poznań – Zespół Doradczy w Powiecie Pilskim z działalności w 2013 roku. Za ten sam rok zostało przedstawione sprawozdanie Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa dotyczące działalności na terenie powiatu pilskiego. Radni przegłosowali również uchwały: w sprawie ustalenia statutu Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Pile, w sprawie wyrażenia zgody na nabycie na mienie Powiatu nieruchomości Skarbu Państwa oraz w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne przejęcie w formie darowizny na mienie Powiatu Pilskiego nieruchomości Skarbu Państwa.