Prezentacje Dorobku Artystycznego Ludzi III Wieku

Data: 28-08-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Prezentacje Dorobku Artystycznego Ludzi III Wieku

27 sierpnia Regionalnym Centrum Kultury – Fabryka Emocji już po raz 15 odbyły się Prezentacje Dorobku Artystycznego Ludzi III Wieku.

W spotkaniu wzięli udział seniorzy z 7 powiatów województwa wielkopolskiego. Nieprofesjonalni twórcy środowisk seniorskich zaprezentowali swoje prace w 25 stanowiskach wystawowych. Mogliśmy podziwiać prace: malarskie, rzeźbę, korzenioplastykę, metaloplastykę, wikliniarstwo, wyroby ze słomy i gipsu, gobeliny, koronki oraz różnego rodzaju hafty . Na scenie RCK wystąpiło 12 zespołów wokalno – instrumentalnych, chóry, kabarety, występy z recytacja własnej poezji. Doroczne spotkanie ma na celu integracje ludzi starszych i niepełnosprawnych wraz z ujawnieniem ich zdolności. Naszym głównym dążeniem jest rozbudzenie aktywności naszych członków, wymiana doświadczeń amatorskiej twórczości artystycznej oraz pokazanie na forum publicznym co emeryci i osoby niepełnosprawne potrafią zrobić, znajdując sposób na to, aby nie myśleć o chorobach i problemach dnia codziennego – mówi Teresa Lemańska Przewodniczącą Zarządu Okręgowego Polskiego związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.