Rozpoczęły się uroczystości dożynkowe w Powiecie Pilskim

Data: 25-08-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rozpoczęły się uroczystości dożynkowe w Powiecie Pilskim

Rozpoczęły się uroczystości dożynkowe w naszym Powiecie. W miniony weekend Święto Plonów obchodzono w gminie Kaczory oraz w gminie Miasteczko Krajeńskie. W najbliższy weekend świętować będzie Gminy Białośliwie, Łobżenica i Wysoka.

Dożynki w Zelgniewie rozpoczęły się uroczystą msza świętą, która odbyła się na placu przed remizą. Następnie wyruszył korowód dożynkowy. Goście mogli obejrzeć ceremoniał dożynkowy z udziałem zespołu Marynia z Wronek. Podczas uroczystości wystąpiły również dzieci z Przedszkola Publicznego w Zelgniewie. Można było wysłuchać koncertu orkiestry dętej i zespołu „Sonata” z Kaczor. Gościem tegorocznych dożynek w Zelgniewie był Teatr Muzyczny „Hals” z Gdyni, który dał koncert pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”.  Uczestnicy dożynek mogli bawić się na wspólnej zabawie z zespołem „Megger Band”.

Miasteczko  Krajeńskie swoje obchody również rozpoczęło uroczystymi mszami świętymi, które odbyły się w tym samym czasie w kościele pw. Św. Antoniego w Grabównie oraz w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim. Korowód dożynkowy przybył na boisko sportowe w Brzostowie, gdzie odbyły się pozostałe atrakcje związane ze Świętem Plonów. Mieszkańcy gminy mogli wziąć udział w Turnieju Wsi, konkursie karaoke oraz w zabawie ludowej.

W najbliższy weekend na uroczystości dożynkowe zaprasza Gmina Łobżenica. Dożynki Gminne odbędą się w Kościerzynie Małym – 30 sierpnia. Zbiórka korowodu rozpocznie się o godz. 11. Msza św. polowa o godz. 13.00 na boisku w Kościerzynie Małym.

Również 30 sierpnia zaplanowano Dożynki Gminne w Białośliwiu. O godz. 14.00 zaplanowano uroczystą mszę św. W kościele pw. NSPJ w Białośliwiu. Uroczystości obrzędowe wraz z festynem odbędą się w Parku Dworskim Raczyńskich w Białośliwiu.

Na 31 sierpnia zaplanowano obchody święta plonów w Gminie Wysoka, a odbędą się one w miejscowości Tłukomy. Msza św. W kościele parafialnym w Tłukomach rozpocznie się o godz. 14.00, następnie nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy remizie. W programie przewidziano występ Teatru Muzycznego „Hals” a wieczorem zabawę dla wszystkich z zespołem „Megger Band”.