XV PODWODNE MISTRZOSTWA ROZSTRZYGNIĘTE

Data: 23-08-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

XV  PODWODNE MISTRZOSTWA ROZSTRZYGNIĘTE

W dniu 21 i 22 sierpnia 2014 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile, po raz kolejny była gospodarzem Mistrzostw Wielkopolski Strażaków PSP i OSP w Płetwonurkowaniu.

W kwalifikacji indywidualnej i drużynowej mistrzostw rywalizowało 33 strażaków – nurków z 10  drużyn Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej województwa wielkopolskiego. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwali: przedstawiciel  Komendy Wojewódzkiej PSP z Poznania  - mł. bryg. Tomasz Wiśniewski oraz przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP – dh Andrzej Jankowski.  Tegoroczną komisję sędziowska tworzyli druhowie OSP RW Piła, przedstawiciele Ośrodka Szkolenia KW PSP w Poznaniu oraz nurkowie z KP PSP w Wolsztynie. Komisji sędziowskiej przewodniczyli: st. kpt. Rafał Kociemba oraz  dh Leszek Skwara.

Tytuł Mistrza Wielkopolski w kategorii Państwowej Straży Pożarnej  wywalczyła reprezentacja KP PSP z Piły w składzie:

1. Chodynicki Przemysław
  2. Kołodziejewski Sebastian
  3. Romanowski Adrian

Tytuł Mistrza Wielkopolski w kategorii Ochotniczej Straży Pożarnej wywalczyła reprezentacja jednostki OSP Mistral w składzie:

1. Ślusarczyk Anna
  2. Trawiński Krzysztof
  3. Kołodziejewski Andrzej

Najlepszymi zawodnikami w kategorii  Państwowej Straży Pożarnej  okazali się zawodnicy z Piły:

1. Subdarzewski Karol – KP PSP Piła
  2. Chodynicki Przemysław  – KP PSP Piła
  3. Pawłowski Łukasz – KP PSP Piła

W kategorii Ochotniczej Straży Pożarnej indywidualnie najlepszymi zawodnikami  okazali się zawodnicy reprezentujący jednostki OSP z Poznania i Kalisza:

1.  Trawiński Krzysztof – OSP Mistral z Poznania
  2.  Chojnacki Wojciech  – OSP Kalisz
  3.  Balcerzak Łukasz – OSP Kalisz

Podczas tegorocznych mistrzostw zostały wręczone dyplomy dla najstarszego i najmłodszego zawodnika. W kategorii OSP najstarszym zawodnikiem okazał się Kołodziejewski Andrzej z OSP Mistral a najmłodszy zawodnik – Tomasiuk Kamil  z OSP Kalisz. W kategorii PSP dyplom dla najstarszego zawodnika trafił do Mariusza Kowalskiego z KM PSP w Poznaniu. Najmłodszym zawodnikiem w kategorii PSP okazał się Kevin Mrotek również z KM PSP w Poznaniu.

Mistrzostwa zaszczycił swoją obecnością m.in.:

• Dyrektor Biura Wojewody Wielkopolskiego - Andrzej Plesiński
  • V-ce Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Mateusz Klemenski
  • Z-ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej  - st. bryg. Jerzy Ranecki
  • V-ce Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego - nadbryg. w st. spocz. Ryszard Kamiński
  • Członek Zarządu Głównego ZOSP RP – dh Krzysztof Fojt
  • Dyrektor Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego – dh Andrzej Jankowski
  • Starosta Powiatu Pilskiego – Mirosław Mantaj wraz z zastępca Kazimierzem  Sulimą
  • V-ce Prezydent Miasta Piły – Szewc Krzysztof
  • Członek Zarządu Powiatu Pilskiego – Stefan Piechocki
  • Skarbnik Powiatu Pilskiego – Tomasz Pawłowski
  • Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego
    i Aktywizacji Niepełnosprawnych – Iwona Siwecka
  • Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica –  Rafał Fonferek – Szuca
  • Dyrektor MOSIR Piła – Dariusz Kubicki
  • Gospodarz Mistrzostw  mł. bryg. Rafał Mrowiński - Komendant Powiatowy PSP w Pile

oraz Komendanci Miejscy i Powiatowi z Poznania i Chodzieży.

Zdjęcia: mł. kpt. Krzysztof Gajewski & mł. kpt. Paweł Kamiński

OFICER PRASOWY KP PSP w Pile